Регион
  • 07

    26

    2016
img

 

Благодійна крамниця відкрилася 6 січня 2014 року на вул. Полтавський Шлях, 6, за ініціативою підприємця Віталія Рябухи. Як повідомила волонтер магазину Дар’я Капустенко, щомісяця потік людей, які привозять речі, збільшується. Одразу після відкриття магазина таких відвідувачів на день було четверо-пятероа зараз – вісім-девять. Люди приносять і віддають магазину від одного до кількох десятків предметів. Це одяг для дорослих та дітей, іграшки, прикраси, книги, речі, зроблені власними руками, і багато іншого.

У проекті задіяні волонтери, які допомагають у магазині в вільний час. У Харкові ініціатором і організатором такої установи стали Віталій і Наталія Рябухи. А ідея таких благодійних магазинів прийшла до Харкова з Європи.

"Ідея проекту «Шафа добрих речей» належить моїй дружині Наталі, я допомагав їй з реалізацією. Цей соціальний магазин – свого роду посередник між тими, хто хоче надати допомогу, і тими, хто цієї допомоги потребує. У кожному будинку є речі, які не використовуються, просто лежать собі – наприклад, одяг, книги, якісь предмети побуту, взуття тощо. Такі речі можна приносити в наш магазин. Тут їх перебирають, сортують, а потім приблизно 80% цього добра передається благодійним організаціям, фондам, інші 20% ми продаємо. Частина виручки йде на оплату оренди приміщення, податки, зарплату продавцям, а те, що залишається, знову-таки йде на благодійність", – розповідає Віталій Рябуха.

У магазині повідомили, що частину речей передають, у першу чергу, до центру допомоги неповнолітнім вагітним, молодим матерям, які опинилися у скрутному становищі, переселенцям. Також речі отримують дитячі будинки й організації, які допомагають безпритульним і малозабезпеченим громадянам. Частину того, що принесли відвідувачі магазину, виставляють на продаж за символічними цінами, а гроші, виручені від продажу, розподіляють на купівлю памперсів, дитячого харчування, медикаментів для центру, а також на оренду магазина. З моменту відкриття крамниці в 2014 році – передали різним фондам близько 100 тисяч гривень.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016