Регион
 • 01

  26

  2016
img

 

У Борівській районній раді Волонтерська партія України представлена досить скромно – двома депутатами. Це Світлана Крикун і Сергій Бойко. Перебування у меншості не стало їм на завадівони плідно співпрацюють зі своїми колегами від інших політичних сил та активно просувають ідеї, з якими йшли на вибори.

Більше того, саме представник Волонтерської партії України був обраний заступником голови районної ради – Світлану Крикун на цій посаді підтримали 22 депутати з 26-ти. Це свідчить про те, що вона користується авторитетом серед своїх колег, і її думка має не останнє значення при прийнятті важливих рішень. Це людина, яка щиро переймається проблемами Борівського району та прагне покращити життя своїх земляків.

Про те, що вже вдалося зробити і які задачі стоять попереду, депутат Борівської районної ради від ВПУ Світлана Крикун розповіла у своєму інтерв’ю.

 • Світлано Григорівно, ви вже були депутатом Борівської районної ради у 2000 році. І ось після тривалої перерви знову пішли у владу – з якою метою і чому саме від Волонтерської партії України?

 • Пішла у владу , щоб дати нашим людям надію на майбутнє, повернути гордість за нашу країну, щоб люди зверталися до влади і знали, що їх тут зрозуміють і при необхідності нададуть відповідну допомогу.

  Від Волонтерської партії України я вирішила балотуватися тому, що її програма, на мій погляд, найбільше наближена до робочих людей, до людей , які потребують підтримки, кому не байдужа доля нашої країни. Мені дуже близька ідея надання допомоги людям, які прагнуть заснувати свою справу. Я маю на увазі надання допомоги як матеріальної, так і допомоги в оформленні документів, а також порадою.

 • Ви третій місяць працюєте як депутат районної ради. Чи вдалося за цей короткий термін щось зробити?

 • Так, ми працюємо, не сидимо без діла. Люди кожного дня звертаються зі своїми проблемами та питаннями. Останнім часом багато хто просить допомогти з оформленням субсидії на житлово-комунальні послуги. Ми даємо пояснення, підказуємо, до кого підходити, з якими документами. Були такі випадки, коли люди отримали будинок у спадок, і субсидію вони не можуть оформити – ми їм рекомендуємо робити це через суд.

  Є сім’ї, яким допомагаємо. Наприклад, в одній молодій родині дитина захворіла, треба її оперувати, а в самого батька теж серйозні проблеми зі здоров’ям – знайшли в нього пухлину мозку. Зараз ми вирішуємо питання, як підтримати цю сім’ю.

  Також допомагаємо учасникам АТО у вирішенні земельних питань. Їм же дали можливість приватизувати 2 гектари, і кожен день звертаються люди за допомогою – як правильно це зробити, які документи треба надати.

  Люди приходять з різними проблемами. Наприклад, не всі пенсіонери користуються пільгою на проїзд – в межах району вони мають право на безкоштовний проїзд, але ж не всі на це спроможні. І ми зараз думаємо, що з цим можна зробити. Але, скоріш за все, це можна вирішити лише на рівні держави – щоб така допомога була адресна. Тому що 50 % пенсіонерів, а то й більше, цією пільгою не користуються. Я розумію, що це буде невеличка адресна допомога, хай вона буде 10 гривень, але людина нею скористається.

 • А якщо говорити про проблеми районного масштабу – які питання потребують якнайскорішого вирішення?

 • Перш за все це дороги. Дуже сподіваюся, що все-таки наші керівники зглянуться на село і відремонтують дороги, тому що до Борівського району доїхати практично вже неможливо. Ми фактично відрізані від обласного центру, їздимо до Харкова через Ізюм. Техніка військова дороги розбила настільки, що є канави мені по пояс. Їздити дорогою Харків-Борова просто небезпечно, і всі транспортні засоби ходять через Ізюм. Це на 60 кілометрів подовжило наш шлях. Силами району вирішити цю проблему неможливо – ми в межах району можемо відремонтувати якусь дорогу, десь щось латаємо, в тому числі за рахунок місцевих фермерів. А сполучення між районами і до області – це не наша компетенція.

 • А які в Борівському районі ще є нагальні проблеми?

 • Фінансування нашої культури, тому що будинки культури у нас дійсно в жахливому стані. У нас є село Першотравневе – там будинок в такому аварійному стані, що туди навіть заходити неможливо, всі заходи проводяться просто неба. Був день села в жовтні місяці, і все це святкувалося на вулиці.

 • А ви як депутат райради можете на це якось вплинути?

 • Будемо писати заявки на гранти, одна надія на гранти. Тому що у нас і в Богуславці теж дах тече у будинку культури – коштів туди треба дуже багато, районний бюджет його не потягне. Будемо сподіватися, що допоможуть нам гранти.

 • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016