Регион
  • 07

    11

    2016
img

 

Підприємець, волонтер і активний мешканець свого міста Віталій Рябуха балотується від Волонтерської партії України на посаду Мереф’янського міського голови. Навіщо він йде на вибори та з якою програмою, розповідає сам кандидат.

- Віталію Вікторовичу, чому ви вирішили балотуватися на посаду Мереф’янського голови?

- Я 50 років живу у Мерефі, і за півстоліття тут нічого не змінилося в плані інфраструктури. Якщо і з’явилося щось нове, то тільки завдяки підприємцям, а влада нічого корисного для міста не зробила – ані попередня, ані нинішня. Відповідь на все одна – немає грошей. Тобто люди або не розуміють, як місто може заробити гроші, або не мають такого бажання. Враховуючи, що нинішній очільник Мерефи не є мереф’янином, можу припустити, що йому просто не цікаве це місто. Я, наприклад, не можу уявити себе керівником, наприклад, Краснограда або Нової Водолаги, бо не розумію, що б я там робив. А тут, у Мерефі, я знаю менталітет людей, знаю їхні потреби і розумію, чого вони хочуть. Я виріс у Мерефі, це моє рідне місто і я хочу його змінити.

- Що саме ви маєте намір змінити?

- Гадаю, змінювати треба все в комплексі. Одне з найнагальніших питань – благоустрій Мерефи. Ми втомилися жити у місті, де немає доріг, тротуарів, освітлення. Та що там казати, навіть нормального громадського туалету немає! Ми живемо у 21 столітті, і проблеми, які є у нашому місті, - їх в принципі не повинно бути, вони мали лишитися як мінімум у минулому сторіччі. У місті не працюють очисні споруди – якщо ми не змінимо ситуацію, то за деякий час потонемо у нечистотах. Те ж саме зі сміттям. Налагодити ефективну роботу комунальних служб зовсім не складно, головне, щоб було бажання, щоб гроші з бюджету використовувалися за призначення, а не клалися собі в кишеню.

Ще одна серйозна проблема – відсутність у Мерефі роботи. Майже все місто їздить працювати до Харкова. Щоб була робота, треба відкривати підприємства, а для цього необхідно залучати інвесторів. Туди, де повністю відсутня інфраструктура, не прийде жоден інвестор. Тому наша задача – змінивши місто, створити привабливі умови для інвестора, щоб він відкрив завод з переробки сміття на нашому полігоні, щоб він запустив Мереф’янський скляний завод та Артемівський спиртзавод, щоб він заснував додаткові підприємства.

- Якою ви бачите Мерефу після впровадження зазначених змін?

- Мені б дуже хотілося бачити Мерефу на мапі Харківської області реальним містом обласного значення, впливовим та сучасним. Хотілося б, щоб Мерефа стала промисловим, культурним і туристичним центром, де комфортно жити і працювати. Очевидно, що це не вигідно нинішньому очільнику Мерефи, бо він є монополістом-перевізником. Йому цікаво, щоб люди їздили на роботу до Харкова – це його безпосередній заробіток. Тому ще одна наша задача – залучили сюди кількох перевізників, щоб зникла монополія.

- Чому ви вирішили йти на вибори від Волонтерської партії України?

- Тому що мені не треба нічого видумувати про своє волонтерство. Ми з дружиною вже давно займаємося благодійницькою діяльністю, соціальними проектами, а після початку бойових дій на Донбасі стали ще й активно співпрацювати з волонтерами. Ми допомагаємо і учасникам АТО, і переселенцям, створили соціальний магазин під назвою «Шафа Добра», завдяки якому одягли багатьох людей. Ідеологія Волонтерської партії мені зрозуміла та близька.

- На посаду Мереф’янського міського голови претендує більше 10 чоловік, чому виборці мають проголосувати саме за вас?

- По-перше, тому що я корінний житель Мерефи. По-друге, маю успішний досвід ведення господарської діяльності та соціальної роботи, розумію, як працювати з людьми. А по-третє, я маю чітке бачення, як розвивати наше місто, громаду.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016