Регион
img

 

У Первомайському районі більше півроку існує регіональний осередок Волонтерської партії України. До його складу входить кілька десятків людей – переважно це місцеві сільхозвиробники, фермери, економісти та бухгалтери підприємств, лікарі, бібліотекарі. Усі вони мають активну життєву позицію та бажання діяти. Ці люди об’єдналися під егідою Волонтерської партії України, щоб зупинити занепад рідного краю, забезпечити його добробут та процвітання. Про основні напрямки роботи, здобутки та плани місцевого осередку ВПУ розповідає координатор Волонтерської партії України у Первомайському районі Віталій Дарчич.

- Віталій Олексійович, що за ці півроку вдалося зробити, на чому зосереджена діяльність регіонального осередку партії?

- Ви самі знаєте, які зараз скрутні часи – навколо суцільне зубожіння та безробіття, ціни ростуть, а статки катастрофічно падають. Тому наразі ми допомагаємо людям елементарно вижити. На самому початку нашої діяльності ми через соціальні служби виходили на багатодітні сім’ї, інвалідів, переселенців, дізнавалися, що їм потрібно, та по можливості допомагали. В основному це допомога продуктами харчування, медикаментами. Тепер люди нас вже знають і самі дзвонять, приходять зі своїми проханнями.

Якщо говорити про політичну діяльність, то найбільшу активність виявляють наші депутати районної ради. Нагадаю, до Первомайської райради пройшли три депутати від Волонтерської партії України. Зараз вони беруть активну участь у бюджетному процесі . А саме – контролюють бюджети сільських рад і районний бюджет, вивчають документи, щоб не допустити зловживань та завдання шкоди інтересам місцевої громади.

- Розкажіть, будь ласка, докладніше, як побудована ваша робота з населенням.

- Три місяці тому у місті Первомайський відкрилася громадська приймальня Волонтерської партії України. Вона знаходиться на вулиці Бугайченка, 36, другий поверх, офіс № 6. Приймальня працює по буднях з 8.00 до 17.00, кожної суботи людей приймають депутати районної або міської ради від Волонтерської партії. Тобто зараз робота з населенням ведеться в основному через приймальню. 

- Як часто до вас звертаються люди? З якими питаннями?

- Люди приходять до громадської приймальні ледь не щодня, кожен зі своєю проблемою. Найактуальніше на сьогодні питання – це соціальний захист учасників АТО. Люди повернулися фактично з війни і не можуть добитися від держави належних їм виплат та пільг. Виникають проблеми з оформленням земельних ділянок для учасників АТО – люди не знають, до кого звертатися, які документи готувати. Тож ми надаємо їм консультації, показуємо витяги з закону про ті соціальні пільги, гарантії, які їм має забезпечити держава.

Ще одне актуальне питання – рахунки за тепло. За моєю інформацією, у Первомайському районі тарифи на теплопостачання найвищі в Україні. Люди приходять до нас із квитанціями і жаліються, що не можуть їх оплатити. Тому ми радимо оформляти субсидію, розповідаємо, як це можна зробити.

Також ми адресну допомогу надаємо. Наприклад, нещодавно допомагали родині, де батько служить в зоні АТО, а його синочок, якому лише один рік, має серйозне захворювання – у нього проблема з ніжками. Тож ми віднайшли кошти, щоб зробити дитині операцію.

- Чи проводиться робота по залученню нових членів партії?

Звісно, така робота проводиться. Ми знаходимо нових людей через знайомих, через тих, хто нам допомагає у волонтерській діяльності. Кожного місяця до нас долучаються 10-15 чоловік. В основному це волонтери, які не сидять без діла і які хочуть бути активними у політичній площині, щоб мати більший вплив на події у рідному районі.

- Якщо вже зайшла мова про Первомайський район, розкажіть, що треба зробити, щоб покращити життя у регіоні?

Проблем у районі дуже багато, і на жаль, більшість з них не можна вирішити швидко, та ще й силами лише місцевої громади. Треба відремонтувати дороги, налагодити регулярне автобусне сполучення, попередити закриття шкіл і садочків. Але найбільша проблема – це безробіття. Майже 50 % жителів Первомайського району змушені їхати на заробітки до Росії. Тож першочергова задача – це створення нових робочих місць у районі. І деякі зрушення в цьому напрямку вже є. Наразі у Первомайському районі реалізується проект зі створення будинку для людей похилого віку – гроші на це виділив один благодійний фонд. Коли заклад відкриється, йому знадобиться персонал, а це близько 15 нових робочих місць. Це доводить, що якщо докласти зусиль, ситуацію можна змінити на краще.

Наша глобальна мета – зробити все можливе, щоб з Первомайського району був знятий статус депресивного. Ми хочемо, щоб це був заможний та процвітаючий край, щоб люди їхали сюди, а не звідси. І ми працюємо над тим, щоб досягти цієї мети.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016