Регион
  • 05

    30

    2016
img

 

Пройшло понад півроку після місцевих виборів, в результаті яких місцеве самоврядування нашого району значно оновилося, з’явилися нові обличчя. Вперше було обрано заступником голови районної ради голову Борівської районної організації політичної партії «Волонтерська партія України» Світлану Крикун.

В інтерв’ю Світлана Григорівна розповіла, які цілі вона ставить перед собою у своїй професійній діяльності і чого вже вдалося досягти за ці півроку.

- Кажуть, політика – не зовсім жіноча справа. А Ви очолюєте районну організацію політичної партії. Яких цілей хочете досягти в своїй політичній діяльності?

- Я пішла у політику, бо мрію змінити життя людей на краще. Хочу зробити все від мене залежне, щоб селянин був господарем на своїй землі, а не прохачем.

- Чому Ви обрали для себе саме Волонтерську партію України? Наскільки ідеологія партії збігається з Вашою?

- Волонтерську партію обрала, щоб мати можливість надавати реальну допомогу, як моральну, так і матеріальну, людям, що опинилися в складній життєвій ситуації. Ідеологія Волонтерської партії повністю збігається з моєю ідеологією. Я цілком згодна з головними завданнями партії, а саме: сприяння викоріненню корупційних схем; сприяння впровадженню в життя власних альтернативних програм; сприяння створенню економічно ефективного демократичного суспільства, здатного до постійного динамічного розвитку; удосконалення системи охорони здоров’я; запровадження активної молодіжної політики; удосконалення пенсійного забезпечення; удосконалення державної бюджетної політики; забезпечення високого рівня добробуту громадян України.

- Чи є вже якісь результати Вашої роботи? Що вдалося зробити за ці півроку?

- Часто люди самі приходять за підтримкою. Це і місцеві жителі, і вимушено переміщені особи. Так, нещодавно було надано матеріальну допомогу родині Орлових з Бахтина, що постраждала від пожежі, втратили будинок, майно; Наталії Бабарикіній – переселенці з Донецька; Леоніду Любому з Підлиману, іншим. Таких людей багато, всіх одразу не згадаєш. Зараз з нашою допомогою проводиться ремонт в одній із кімнат Піско-Радьківського СБК, в якій буде працювати танцювальний гурток. Для Підлиманського дитячого садочка замовили нові шафки в роздягальню.

Я намагаюся максимально ефективно реагувати на звернення громадян. Мають місце скарги на погану якість харчування дітей у загальноосвітніх закладах району. Тож наша фракція подала депутатський запит щодо перевірки роботи КП «Малятко», яке здійснює харчування в школах. Сесія районної ради прийняла рішення про проведення аудиту на комунальному підприємстві.

- Актуальною для всіх районів Харківщини є також проблема доріг. Чи бачите ви якісь шляхи вирішення цієї проблеми, чи намагаєтеся щось зробити?

- Проблема доріг в нашому районі стоїть дуже гостро. У поганому стані дороги між населеними пунктами району. А дорога Борова – Харків через Чистоводівку взагалі аварійна. Депутати Борівської районної ради направляють звернення у всі можливі інстанції для вирішення цієї проблеми. Зверталися до Президента України, до Прем’єр- міністра України, до голови Харківської обласної державної адміністрації щодо виділення коштів на ремонт покриття ділянки автодороги Куньє – Чистоводівка – кордон Борівського району, автодороги державного значення загального користування Т-21-05 Харків – Зміїв – Балаклея – Гороховатка.

- З дорогами пов’язана ще одна проблема – пасажирських перевезень. Наскільки розвинуте транспортне сполучення в Борівському районі?

- Сполучення між районним центром і обласним щоденне, а от між селами району - три рази на тиждень: понеділок, середа, п’ятниця. А з такими селами як Лозова, Бахтин, Новий Мир, Голубівка взагалі транспортний зв'язок відсутній. Добратися до районної лікарні з цих населених пунктів проблематично, а от щодо школи – то там працюють шкільні автобуси. Проблемою є те, що автобуси не ходять в села по суботах. Студенти, що навчаються в Харкові, приїжджають в Борову , а далі - тільки особистим транспортом або таксі, а це додаткові витрати і досить значні.

- Яка в районі ситуація з медичним обслуговуванням? Як ви ставитеся до ідеї створити єдиний електронний медичний реєстр, впровадити соціальне медичне страхування?

- Медичне обслуговування в нашому районі залишає бажати кращого. Центральна районна лікарня не повністю забезпечена необхідним медичним обладнанням, не укомплектований штат лікарів: немає ЛОРа, дерматолога, мамолога, уролога. Для того, щоб місцеві жителі отримували якісну медичну допомогу, я співпрацюю з «Благодійним фондом соціального розвитку» Харківської області, лікарі якого її надають безкоштовно. Приїжджають бригади медиків по черзі у різні села району, проводять обстеження, надають рекомендації. В основному їздять ті спеціалісти, яких немає в районі. З початку цього року побували вже у Маліївці, Шийківці, Гороховатці, Підвисокому. Планують відвідати кожне село. Графік розписаний на цілий рік.

Щодо єдиного електронного медичного реєстру і соціального медичного страхування, то вважаю, що такі зміни однозначно підуть на краще. Це зможе полегшить життя людей.

- Наразі триває реформа у житлово-комунальній сфері, яка передбачає, що управляти багатоквартирними будинками будуть самі власники квартир або спеціальні компанії. На Вашу думку, що треба зробити, щоб реформа дала позитивний результат? 

- Щодо реформи у житлово-комунальній сфері – то відношення неоднозначне. У нашому районі багатоповерхові будинки невеликі: від 8 до 40 квартир. Тож утворення в них ОСББ – дуже проблематичне питання. В наших умовах провести такі зміни і налагодити ефективне обслуговування у комунальній сфері надзвичайно важко.

- Як ви ставитеся до реформи децентралізації? Чи відбуваються в районі якісь зміни у цьому напрямку? 

- До реформи децентралізації ставлюся позитивно. Вважаю її дуже прогресивною для нашого суспільства. І Борівщина поступово включається в цей процес. Так, в рамках реформи, вже в 6 сільських радах з 10 прийняли повноваження по реєстрації майна.

- Що, на вашу думку, треба робити з малокомплектними школами, дитсадками? Як можна їх зберегти для громади?

- Малокомплектні школи, вважаю, треба закривати, але для цього потрібна відповідна кількість шкільних автобусів і нормальні дороги. Шкільні автобуси повинні бути забезпечені паливом та запчастинами. Дитсадки ж повинні працювати. Це питання гостро стоїть на контролі районної ради. 

Трудова Слава
  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016