Регион
  • 07

    11

    2016
img

 

Про таких, як Віталій Рябуха, зазвичай кажуть – зробив себе сам. Син простих робітників, якому довелося попрацювати і вантажником, і слюсарем, і каменярем, зумів з нуля створити успішний бізнес та стати шанованою людиною в Мерефі. Тепер Віталій Рябуха балотується на посаду Мереф’янського міського голови, щоб разом з командою однодумців змінити на краще улюблене місто, побудувати сильну й успішну громаду.

Дитинство майбутнього підприємця та благодійника пройшло у районі, який місцеві називають ДРП. Віталій Рябуха ріс у звичайнісінькій родині: тато – водій вантажівки-самоскиду, мати – працівник архівного відділу Харківського приладобудівного заводу імені Шевченка. У школі хлопець навчався посередньо, ніяких надзвичайних здібностей або талантів не демонстрував. Після здобуття вищої освіти за спеціальністю «Інженер-механік» та служби в армії Віталій Рябуха працював на різних місцевих підприємствах, в тому числі на знаменитому Мереф’янському скляному заводі. А коли розвалився СРСР, чоловік, який у дитинстві міряв стати моряком, пустився у вільне підприємницьке плавання.

"Для мене одна з найбільших цінностей – це свобода – особиста і людей, які мене оточують. Власне кажучи, це і стало причиною того, чому я зайнявся підприємництвом. Я не можу просто виконувати чиїсь необгрунтовані вказівки, бо для мене є важливими ефективність у справах та чесність і справедливість у відносинах", - зазначає Віталій Рябуха.

Період становлення бізнесу не був простим: були злети і падіння, банкрутство та успіх. Зрештою Віталію Рябусі вдалося налагодити ефективну підприємницьку діяльність, завоювати авторитет серед своїх колег і містян. У Мерефі його знають передусім як чесного та соціально відповідального бізнесмена, який має високі моральні принципи. Формуванню такої думки сприяє і благодійницька діяльність, якою активно займається Віталій Рябуха. У цій сфері його ідейним натхненником та партнером є дружина Наталія: сімейне подружжя зробило чимало добрих справ, втілило цілу низку соціальних проектів, найвідоміший з яких – Благодійна крамниця “Шафа Добра”. Після початку війни на Донбасі Рябухи приєдналися ще й до волонтерського руху.

"У 2014 році всі ми, наша родина, усвідомили свою приналежність до України та своє бажання пов’язати своє майбутнє саме з нею. Просто неможливо було залишатися осторонь, бути байдужими до того, що відбувається у країні. Тому ми почали співпрацювати з волонтерами, допомагати вимушеним переселенцям та учасникам АТО",  - розповідає Наталія Рябуха.

"Моя позиція така: Україна – це самодостатня держава, і Мерефа на мапі України цілком може бути самодостатнім містом, де мають жити вільні, незалежні, розумні, талановиті люди, які гідні кращого життя", - каже Віталій Рябуха.

Саме бажання зробити для свого рідного міста більше, ніж він робить зараз, спонукало бізнесмена висунути свою кандидатуру на посаду Мереф’янського міського голови. Він чудово усвідомлює, що у разі перемоги на виборах доведеться вирішувати величезну кількість проблем, які нинішнє керівництво міста ніби не помічає. Віталій Рябуха до роботи готовий: він має план розбудови новоствореної Мереф’янської об’єднаної громади і має команду, яка допоможе йому цей план реалізувати. В пріоритеті – приведення до ладу доріг, благоустрій міста, налагодження ефективної роботи комунальних служб, встановлення обґрунтованих тарифів, залучення інвесторів, відновлення діяльності місцевих підприємств.

"Коли Віталій Рябуха розповідав про свої плани, я слухала його і думала – господи, допоможи цій людині, допоможи йому втілити те, що він задумав. Я впевнена, що він знайде спосіб наповнити бюджет громади, знайде інвесторів, адже колись він сам робив свій бізнес з нуля", - зазначає Наталія Цурікова, директор Централізованої бібліотечної системи Харківського району. 

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016