Регион
  • 02

    23

    2016
img

 

Колишній підприємець Роман Прудніков став Старосалтівським селищним головою чотири місяці тому, наприкінці жовтня 2015 року. І ось у березні 2016-го йому знову доведеться боротися за довіру людей. Адже Старий Салтів об’єднався з 19 навколишніми селами у територіальну громаду – першу у Харківській області, і тепер має бути обраний голова цієї громади. Працювати у перехідний період важко та надвідповідально, але Роман Прудніков труднощів не боїться. Очоливши Старосалтівську селищну раду, він розпочав активну роботу одразу у кількох напрямках: розвиток культури, спорту та комунальної сфери, залучення інвестицій, землевпорядкування, підтримка талановитої молоді. Що вже вдалося зробити і які подальші плани, Роман Прудніков розповів у своєму інтерв’ю.

- Романе Віталійовичу, чому ви вирішили піти у владу? Адже ви були успішним підприємцем, створили свій бізнес – навіщо вам чиновницьке крісло?

- Я раніше так само думав – навіщо мені цей бруд, ці владні інтриги? Але коли у країні розпочалися сумнозвісні події, стало зрозуміло, що залишатися осторонь більше не можна, що треба щось робити. Були навіть думки піти в АТО, проте стан здоров’я не дозволяє мені служити. Тож я вирішив воювати в інший спосіб – шляхом відновлення рідного краю, шляхом утримання миру на своїй землі. А для цього потрібні владні повноваження, тому я і пішов у селищні голови.

- Ви обіймаєте цю посаду всього чотири місяці, чи вдалося за цей короткий термін щось зробити?

- Так, часу дійсно пройшло дуже мало, тому більшість проектів знаходиться у стадії розробки. Але деякі здобутки вже є. Коли я балотувався у селищні голови, то наголошував на тому, що для мене найголовніше – це діти, їхнє здоров’я та дозвілля. Якщо ми хочемо, щоб завтра нам платили пенсію, щоб завтра про нас турбувалися, треба сьогодні вкласти у дітей максимум любові, дати їм все необхідне для розвитку. Тому за моєї ініціативи футбольна команда Старого Салтова, яка три роки не брала участь у змаганнях, знову почала їздити на чемпіонати до Вовчанська. Зараз кожні вихідні наші футболісти їздять на ігри. Так само і волейбольна команда. Я маю намір розвивати спортивні традиції у регіоні та створювати для цього відповідні умови.

Також у пріоритеті – культурна сфера. Ми вже майже закінчили капітальний ремонт у клубі, наразі тривають оздоблювальні роботи у концертному залі. Будівельники обіцяють завершити ремонт до 8 Березня. Сподіваюся, що це прекрасне свято ми відзначатимемо вже у новому концертному залі. Бо, наприклад, День Святого Валентина довелося святкувати на вулиці перед клубом. Наша молодь влаштувала дивовижний концерт, який показав, що у нас дуже багато талановитих молодих людей.

- А чи є якісь зрушення у комунальній сфері?

- Найближчим часом на кошти селищного бюджету буде відремонтовано дах дитячого садочка, а також дахи трьох п’ятиповерхових будинків. Договори з підрядником вже підписано, роботи ось-ось розпочнуться. А ще готуються до реалізації два важливі проекти. Перший стосується створення нового комунального підприємства, яке замінить собою нинішнє КП. Воно буде виконувати дуже широкий фронт робіт, починаючи з прибирання та благоустрою територій, ремонту внутрішніх доріг, будівель і закінчуючи чисткою басейнів (у нас багато домоволодінь з басейнами). Також нове підприємство надаватиме послуги населенню – наприклад, якщо треба комусь піску привезти, викопати яму і таке інше. Чому приватники можуть це робити, а ми не можемо? Ми навіть будемо дешевше це робити.

Другий проект – це налагодження системи вивозу сміття. Один благодійний фонд вже погодився закупити для нас сучасний сміттєвоз, адже наразі у Старому Салтові подібних машин немає. Сподіваюся, що поступово проблему вивозу сміття буде вирішено.

- Отже, ви співпрацюєте з благодійними організаціями. А як щодо підприємців?

- Залучення інвестицій – одна з головних моїх задач. Я відкритий до співпраці з представниками бізнесу і готовий створювати для них прозорі умови роботи. До мене вже приходять підприємці, і я всім їм кажу: «Працюйте, платіть податки, створюйте робочі місця для наших людей. Ці податки будуть поступати у наш бюджет, і це найкраща інвестиція, яку ви можете зробити для нас». Я зі свого боку гарантую, що ніхто не буде вимагати у підприємців хабарів, ніхто не заважатиме працювати. Ось одна фірма запропонувала провести провідний Інтернет по всьому Старому Салтову – я вже дав принципову згоду, нехай люди працюють. Інша фірма хоче розпочати виробництво біопалива – пелет, і навіть готова переобладнати наші котельні, щоб у подальшому ми купували у неї пелети. Я впевнений – це лише початок, незабаром до нас прийдуть й інші інвестори.

- І все ж таки одне з основних джерел наповнення місцевого бюджету – це земля. А у Старому Салтові, який є рекреаційною зоною, вона особливо цінна.

- Тому і зловживань із землею дуже багато. Наразі у цій сфері панує повний хаос: деякі ділянки самозахоплені, а деякі надані у користування за безцінь. Тому довелося залучати спеціаліста – у нас нарешті з’явився землевпорядник, зараз проводиться земельний аудит. Ми сподіваємося повернути захоплені землі у власність громади.

- До речі, про об’єднану громаду. На якому етапі знаходиться її створення?

- Зараз підраховується рентабельність – що і у яку суму буде нам обходитись. Тому що і сільські школи, і медичні заклади, і пожежні станції – все це буде фінансуватися з бюджету громади. Треба заздалегідь все продумати, все підрахувати, щоб об’єднання пройшло максимально безболісно, без якихось серйозних ускладнень. Я вже бачу, що виникає у нас проблема підвозу людей з навколишніх сіл до Старого Салтова, який стане центром громади. Виникають й інші проблеми – про їх рішення слід подбати заздалегідь.

- Ваше становище зараз не можна назвати виграшним. Щойно прийшли у владу, тільки-но вникли у справи – і знову вибори, тепер вже до громади. Що ви збираєтесь робити, щоб повернути ситуацію на свою користь?

Нічого. Я просто працюю. Найкраща передвиборча агітація – це реальні справи. Я не вмію красиво говорити, я віддаю перевагу діям. Сподіваюсь, що люди повірять мені, як повірили на виборах селищного голови, і я зможу довести до кінця усі розпочаті справи.

 

 

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016