Регион
img

 

У Барвінківському районі Ігоря Макаревича, генерального директора агрофірми «Подолівська» та депутата райради від Волонтерської партії України, знають дуже добре. Він відомий як людина з активною життєвою позицією, людина безкомпромісна, але в той же час чуйна, завжди готова прийти на допомогу. Коли почалися сумнозвісні події на Донбасі, саме Ігор Макаревич разом з однодумцями організував на Барвінківщині потужний волонтерський рух. Йому дуже близька ідея взаємодопомоги, яку декларує Волонтерська партія України, тому не дивно, що у районній раді він представляє цю політичну силу. Про діяльність місцевого осередку ВПУ Ігор Макаревич розповів у своєму інтерв’ю.

- Ігоре Миколайовичу, яке представництво має Волонтерська партія України у Барвінківській міській та районній радахЧи вдається впливати на прийняття рішень, важливих для міста і району?

- Загалом 17 осіб у нас представлені в депутатському корпусі: в міській раді сім чоловік і десять в районній. В тому числі заступник голови Барвінківської районної ради – представник Волонтерської партії. Звісно, усі наші депутати відвідують сесії, беруть участь у роботі профільних комісій та в обговоренні спірних питань, висувають свої пропозиції. Не можу сказати, що у нас повне взаєморозуміння з колегами, які представляють інші політичні партії, на деякі речі ми дивимося по-різному. І наші депутати не бояться голосно про це заявляти, адже ми відстоюємо ті ідеї, з якими йшли на вибори, за які нас підтримали люди.

- До речі, як до Волонтерської партії ставляться жителі Барвінківського району?

- Про це треба спитати в самих людей. Я ж можу сказати, що Волонтерську партію в нашому районі добре знають. Люди називають нас просто волонтерами і дуже часто звертаються по допомогу. У Барвінковому працює громадська приймальня Волонтерської партії України, двері якої завжди відкриті для відвідувачів. Ми приймаємо людей кожен день – до нас звертаються і пенсіонери, і сільські голови, і молодь, і керівники навчальних закладів, і переселенці. Намагаємося реагувати на всі звернення.

- З якими проблемами найчастіше приходять люди?

- Прохання дуже різні, але в основному люди потребують адресної допомоги. Хтось просить придбати ліки, а комусь немає чим топити піч – такі, побутові проблеми. Ми розглядаємо кожне звернення та за можливості допомагаємо.

- Окрім реагування на звернення людей, яку ви ще роботу проводите?

- Можна виокремити кілька напрямків діяльності місцевого осередку Волонтерської партії. По-перше, це підтримка соціальних об’єктів – закладів культури та освіти, медичних установ. Наприклад, на Новий рік ми придбали подарунки для дітей, які відвідують школи і дитячі садочки міста та району. Днями закупили фарбу, щоб привести до ладу паркан навколо Барвінківської школи № 1 – до Дня довкілля там заплановане велике прибирання. В селі Іванівка Друга нас просять відремонтувати шкільний автобус, а також покрівлю та опалення у дитсадочку – будемо шукати ресурси, щоб це зробити. Взимку ми забезпечували паливними брикетами фельдшерсько-акушерські пункти у селах Червона Поляна, Дмитрівка, Грушеваха, Африканівка та Гаврилівка, щоб там було тепло і можна було приймати пацієнтів.

По-друге, Барвінківський осередок Волонтерської партії активно підтримує учасників АТО, які потребують допомоги та знаходяться на виконанні бойових завдань. Ми забезпечуємо їх продуктами харчування, бронежилетами, одягом і взуттям, а також деякими приладами – наприклад, купували генератор, бензопилу.

Третій напрямок – це робота з переселенцями. Наш район знаходиться недалеко від зони бойових дій, тож таких людей тут досить багато. Ми допомагаємо їм знайти житло і роботу, надаємо продукти, корми для худоби, дрова та вугілля. Є кілька сімей переселенців, якими ми опікуємося на постійній основі.

- Які проекти або ініціативи місцевий осередок ВПУ планує реалізувати найближчим часом?

- Планів та задумів дуже багато, але говорити про них поки зарано. Спочатку треба зробити, а потім вже розповідати – це буде правильно. Скажу тільки, що ми впритул зайнялися вирішенням, мабуть, найболючішої проблеми району – проблеми ремонту доріг. Якщо наші плани вдасться реалізувати, тоді дійсно буде про що розповісти.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016