Регион
  • 06

    7

    2016
img

  

Запрошення на сесію журналістів – достатній привід для звільнення, вважають у Борівській районній раді.

Депутата від Волонтерської партії України Світлану Крикун хочуть усунути з посади заступника голови райради, бо вона покликала пресу, не попередивши про це керівництво. «Некоректна» поведінка чиновниці нібито образила та принизила весь депутатський корпус, і за це її треба звільнити. Президія Борівської районної ради вже проголосувала за винесення цього питання на наступну сесію.

Ініціатором звільнення Світлани Крикун стала її безпосередня начальниця – голова райради Олена Клименко. Вона стверджує, що не має нічого проти присутності журналістів на сесіях районної ради, але спершу це питання треба узгодити з нею. Певно, Олена Клименко ніколи не чула про закон «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якого представники преси мають повне право знаходитись у сесійній залі та висвітлювати роботу депутатів. І згода чиновників або самих депутатів для цього не потрібна.

- Ми працюємо прозоро, не треба робити за нашими спинами що-небудь, розумієте? Депутатам не сподобалося, я вимушена була поставити це питання на голосування.

- Що їм не сподобалося? Те, що приїхали журналісти?

- Так. Те, що не поінформували, без дозволу, - пояснює свою позицію Олена Клименко.

Прямо назвати причину можливого звільнення Світлани Крикун чиновниця відмовляється, бо нібито не хоче публічно її принижувати.

"Для преси я таку інформацію не дам, тому що я не хочу її ображати. Але так працювати далі неможливо, це вже пік. Пік її поведінки", - заявляє голова Борівської райради.

Сама ж Світлана Крикун каже – їй нема чого соромитися або приховувати. Адже до скандальної сесії, що відбулася 31 травня, у колег не було претензій до її роботи та поведінки. Конфлікт розгорівся після того, як вона оприлюднила інформацію про незаконну вирубку вікових дубів на території Борівського району. Саме для висвітлення цього питання на сесію і була запрошена преса. На думку Світлани Крикун, широкий розголос – єдиний спосіб припинити знищення діброви та змусити правоохоронців шукати винних.

"Керівництво району не зацікавлене у тому, щоб знайти замовників вирубки. Я покликала харківських журналістів, щоб привернути до цієї справи увагу громадськості, щоб не дозволити винним уникнути відповідальності", - каже заступник голови Борівської райради.

Тож за що насправді хочуть звільнити Світлану Крикун – за неетичну поведінку, як стверджують у райраді, або за спробу розповісти правду? З боку це виглядає як розправа над неугодною, яка насмілилася публічно заявити про корумпованість районної влади. І в даному випадку звільнення – це одночасно і покарання, і сигнал решті, щоб сиділи тихо та тримали язика за зубами.

Чи вдалося керівництву району остаточно залякати депутатів, покаже наступна сесія, на якій буде вирішуватися подальша доля Світлани Крикун.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016