Регион
  • 10

    9

    2015
img

 

Чи може мисливське господарство докорінно змінити економічне і соціальне життя двох районів області? Може, якщо це ТОВ «Європейський фонд розвитку» («Єврофонд»), запевняють мешканці Нововодолажського і Валківського районів Харківської області.

Зараз завдяки діяльності цього підприємства на території районів створено декілька сотень робочих місць, відновлено поголів’я диких тварин в лісах, а головне у ТОВ «Європейський фонд розвитку» усі напрямки діяльності з самого початку розвивалися за міжнародними та європейськими стандартами.

А починалося все з 12 тисяч гектарів мисливських угідь і 12 робітників у штаті. Диких тварин на цих гектарах лісу в 1998 році майже не було. Єгеря згадують, що кілька років поспіль не бачили в лісах ні кабанів, ні оленів. Та 10 років тому «Єврофонд» очолив молодий директор Максим Сліпченко. Разом з групою небайдужих однодумців вирішили поновлювати кількість диких тварин у цих угіддях. Для початку завезли плямистих оленів з різних регіонів країни. За рік тварини адаптуватися, їх випустили в дику природу. Далі взялися розводити кабанів і косуль. Досягли того, що тварин стало більше, ніж вміщувала ця ділянка лісу. І тоді вирішили, що треба розширюватися. Зараз ТОВ «Європейський фонд розвитку» - це 37 тисяч гектарів лісу, мисливських угідь, земельних ділянок у Нововодлолажському і Валківському районах Харківської області.

Максим Сліпченко, засновник ТОВ «Європейский фонд розвитку», розповідає, що спочатку сприймали це як хобі, але господарство розрослося, і зараз відоме далеко за межами області.

Ми не просто відновлювали поголів’я диких косуль, оленів, кабанів. Ми розвивали наше господарство, - каже Максим Сліпченко. - Відправляли навчатися єгерем, створювали нові робочі місця. А ще відновлювали дороги, ремонтували і будували мости, займалися електрифікацією і газифікацією довколишніх сіл і селищ»Тільки для відновлення шляху до селища Бахметьєвка завезли більше 100 вагонів щебінки. Замість напівзруйнованих дерев’яних мостів через річку Чернеча побудували два нові бетонні. Бо без відновлення автодоріг не могли підвозити корми для тварин. Втім дорогою і мостами з задоволенням користуються і місцеві мешканці. Навіть ті, хто спочатку з недовірою відносився до роботи «Єврофонду»,зараз схвально відгукуються про роботу підприємства.

Саме завдяки діяльності підприємства, зараз у двох районах області плацевлаштовані більш двух сотень осіб. В планахрозширення виробництва, а значить нові робочі місця. До того ж ТОВ «Єврофонд» створило пільгові умови полювання для мешканців Валківскього і Нововодолажського районів. Але суворо виступили проти браконьєрів на своїх угіддях. Якщо єгеря підприємства помічають петлі чи інші незаконні пристрої для незаконного полювання, відразу відмовляють людині у видачі відстрілочної картки. За рік відслідковують до сотні браконьєрів.

Сергій Кофан, заступник директора та керівник мисливського господарства ТОВ «Європейський фонд розвитку»зазначає: «Наразі з’явився новий вид браконьєрства. Це коли використовують тепловізори, прилади нічного спостереження. На жаль, законодавство недосконале. І браконьєрів карають тільки штрафами. Майже ніколи суди не запроваджують карних справ за браконьєрство. З цим треба працювати на державному рівні».

На підприємстві пишаються тим, що плямисті олені, що заселили ліси Валківщини і Нововодолажчини, вже стали світовою знаменитістю. Мисливські трофеї, здобуті під час полювання на цих тварин, двічі посідали перші місця на чемпіонаті світу з полювання міжнародної організації «Сафарі клаб інтернешнл».

З розвитком підприємства у «Єврофонді» зацікавилася рибальством і риборозведенням. Спочатку взяли в оренду три ставки . Це були відомі ще з позаминулого сторіччя Галицинські пруди, що розташувалися між руслами річок Чернечча і Черемушна, поблизу ріки Мжа. Їх почистили, збудували нові безпечні і сучані гідротехнічні споруди, завезли малька. Навколо прудівзбудували дороги, лінії електропередач. Тепер компанія орендує вже шість ставків с загальним дзерколом понад 200 га. Створили рибгосп, який забезпечує зараз мальками риб частину Харківської області.

«Розведення риби в ставках Харківщини – то дуже перспективна справа. Хоча і кропітка, - розповідає Володимир Волошин, заступник директора ТОВ «Європейский фонд розвитку» та керівник за напрямку птахівницва та рибного господарства. На території мисливських угідь функціонує також птахокомплекс. Він розташувався на базі старих ферм села. Їх було розбито практично до фундаменту. Ми вирішили відновити приміщення і продовжити оновлювати фауну Харківщини. На одній з ферм зараз фазанарій, на другій розводять диких качок-крижней. В розведенні птахів задіяли ще декілька десятків чоловік».

Та і це не останній напрямок діяльності товариства.

Олександр Філімонов, директор ТОВ «Європейский фонд розвитку»:

Диким тваринам на рік потрібні тисячі тонн кормів. Для того щоб задовольняти потреби ТОВ «Єврофонд», ми відкрили новий напрямок – аграрний. Це колишній колгосп «Лан». Зараз він працює не тільки на забезпечення мисливського напрямку нашого підприємства, а як окрема компанія, яка обробляє більше 10 тис га і вирощує необхідну для області сільськогосподарську продукцію.

Керівником сільськогосподарського напрямку є Володимир Ткаченко. Під його керівництвом у двох районах області працює понад півтори сотні працівників. Володир Андрійович майже щоденно спілкується з місцевими мешканцями, цікавиться їх життям.

Володимир Ткаченко, радник з аграрного виробництва Харківської філії ТОВ «АГРОНОВА НИВА»:

Агропідпріємство обробляє понад 10 тисяч га земель, що належать державі або конкретним пайщікам, у яких підприємствоорендує землю. Це декілька тисяч людей, тому проблеми села нам відомі як не кому.

Не тільки роботою забезпечують підприємство мешканців Валківського і Нововодолажськього районів. Керівники підприємства постійно допомагають школам і лікарням районів, турбуються про заклади культури, транспорт, вирішують соціальні питання мешканців. Одним словом, дбають про те, щоб ті, хто живе і працює на цій землі, відчули підтримку і увагу.

Дмитро Стародубов

 

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016