Регион
  • 11

    20

    2015
img

12 листопада громадський діяч, активний учасник волотерського руху в Харкові, кандидат від ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ у Харківську районну раду на минулих місцевих виборах Андрій Острицький потрапив до лікарні після того, як був нагло і жорстоко побитий біля будівлі Харківського районного суду Харківської області. Це трапилося білим днем, після закінчення судового засідання у справі, в якій Андрій Острицкий виступає позивачем. Напад був здійснений представниками сторони відповідача.

У вересні п.р. Андрій Острицький подав до Харківського районного суду Харківської області адміністративний позов про скасування рішення Циркунівської сільської ради Харківського району від 14 серпня 2015 року «Про затвердження тарифу по розрахунку витрат на утримання та обслуговування будинків, які знаходяться на обслуговуванні КП «Жилсервіс – МЖК».

Мова йде про 10 багатоповерхових будинків по вулиці Кричевського у місті Харкові, в яких, згідно вказаного рішення Циркунівської сільської ради, тарифи на утримання та обслуговування будинків були збільшені на 30 %.

На думку Андрія Острицького, Циркунівська сільрада не має повноважень встановлювати тарифи для цих будинків, а тому її рішення є незаконним і підлягає скасуванню. Саме з цього приводу він і звернувся з адміністративним позовом до Харківського районного суду Харківської області. Відповідачем у справі виступає Циркунівська сільська рада Харківського району Харківської області.

Як розповів Андрій Острицький (до речі, він проживає в одному з цих будинків), відповідно до постанови Верховної Ради України від 6 вересня 2012 року «Про зміну і встановлення меж міста Харків, Дергачівського і Харківського районів Харківської області» житлові будинки по вулиці Кричевського розташовані на території місцевої громади міста Харкова. Тобто, вже понад трьох років цей житловий мікрорайон адміністративно належить до Харкова.

У цій справі це – основоположний факт, який чомусь відверто ігнорують у Ціркунівський сільраді. А далі – цілий ланцюг порушень законодавства, в результаті яких з мешканців десятьох багатоповерхівок стягують збільшені майже на третину платежі за утримання та обслуговування будинків. Мабуть, розрахунок був на те, що жителі юридично не обізнані, до того ж самі будинки знаходяться у комунальній власності Ціркуновської сільради.

Але, каже Андрій Острицький, це не дає сільраді права визначати рівень тарифів на комунальні послуги. Згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги», тарифи на комунальні послуги формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.

Оскільки житлові будинки по вулиці Кричевського розташовані на території місцевої громади міста Харкова, то формування і затвердження тарифів на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій цих будинків є виключно компетенцію Харківської міської ради.

Незважаючи на зазначені норми права, Циркунівська сільська рада Харківського району Харківської області прийняла рішення від 14 серпня 2015 року «Про затвердження тарифу по розрахунку витрат на утримання та обслуговування будинків, які знаходяться на обслуговуванні КП «Жилсервіс – МЖК».

- Тобто сільська рада своїм рішенням встановила тарифи на комунальні послуги для будинків, які розташовані на території громади Харкова, тим самим перевищив свої повноваження, - каже Андрій Острицький. Тому це рішення є незаконним і підлягає скасуванню. Більш того, внаслідок дій Ціркунівської сільради були порушені права жителів цих будинків як споживачів комунальних послуг. Їм повинні повернути гроші, сплачені по незаконно встановленим тарифам.

Кілька разів судові засідання по розгляду адміністративного позову Острицького А.О. до Циркунівської сільської ради Харківського району зривалися, оскільки представники відповідача на них не з’являлися. 12 листопада судове засідання нарешті відбулося. Аргументи позивача звучали на ньому переконливо. Настільки переконливо, що це викликало приступ злоби та агресії у представників сторони відповідача. Мабуть, перспектива розплати за обкрадання громадян затьмарила розум, що вони по закінченні судового засідання накинулися з кулаками на того, хто викрив незаконну схему і своїм позовом до суду став на захист прав – своїх і своїх сусидів по мікрорайону.

Зараз, після побиття, Андрій Остроцький перебуває у лікарні, але здаватися не збирається. – Я б не зломався і не відступив навіть якби був один проти них, - каже Андрій. – Але ж я не один! Я відчуваю підтримку багатьох людей, насамперед моїх друзів, моїх однодумців із Волонтерської партії України. Не можна миритися з тим, що людей дурять, обкрадають, що на їх чесно і тяжко заработаних грошах хтось наживається, набиває свої кармани. Ми ж хочемо жити у новій Україні, де закон – один для всіх, де держава стоїть на захисті прав кожної людини. Значить, треба працювати, виборювати нову країну. Повірте, це не гучні слова. Просто я дуже хочу жити в оновленій країні, і впевнений, що від нас, від активної громадської позиції кожного залежить, як скоро настане цей час.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016