Регион
  • 10

    15

    2015
img

 

 

Кандидати ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ (ВПУ) до облради і міськради проводять зустрічі з виборцями. Та не просто агітують, а збирають проблеми по своїх округах, намагаються знайти шляхи їх вирішення. Серед найболючіших – закриття малокомплектних шкіл і садків і медичне обслуговування в сільській місцевості.

Щороку шкільний дзвоник перестає лунати в 10–20 малокомплектних школах області. Представники ВПУ кажуть: рішення про таке приймають саме місцеві влади. Тому кандидати від ВПУ вирішили, що треба самим йти у місцеву владу з тим, щоб припинити прикру практику закриття шкіл на селі.

Проблемами малокомплектних шкіл треба займатися на рівні обласної і районної влад обов’язково, вважають представники ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ. А проблем в таких навчальних закладах вистачає: немає комп'ютерів, не вирішені побутові умови - туалети на вулицях, не скрізь є буфети. Через економію їжу для учнів малокомплектних шкіл готують в районних центрах, а потім розвозять по школах, і в села в тому числі. Зараз, деякі підприємства придбали автомобілі для розвезення сніданків і обідів для школярів, а раніше возили шкільним автобусом. На якість їжі та ціни часто надходять скарги.

Представники ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ неодноразово заявляли про те, що закриття малокомплектних шкіл приводить до вмирання сіл і селищ. Тому у ВПУ є пропозиція: початкова школа залишається працювати в кожному селі. Якщо до школи ходить мала кількість учнів, варто переобладнати її в навчально-виховний комплекс (НВК). Тоді маленька школа стає ще й будинком для дошкільників і перетворюється на школу-садок. А коли діти підростають, то середню чи неповну середню освіту вони можуть отримувати і в школах, які знаходяться в великих селищах чи райцентрах. Але за наявності шкільних автобусів, які можуть сполучати віддалені села з великими.

Наразі, за спостереженням кандидатів ВПУ з різних районів області, шкільними автобусами забезпечені далеко не всі школи. Навіть там, де транспорт виділили, користуватися ним в повній мірі не можуть, бо нема палива. Тож діти з віддалених селищ тижнями не ходять до шкіл.

Благодійники, в тому числі і ті, які стали кандидатами від ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ, вже давно допомагають з паливом шкільному транспорту. Та зусиллями одних волонтерів це питання не вирішити. Треба закладати кошти з урахуванням потреб шкіл саме на паливне забезпечення транспорту навчальних закладів області.

Ще одна проблема сільських шкіл - медична допомога учням. В тій же Борівській школі №1, яку відвідав кандидат ВПУ до облради Ігор Балута, не передбачено ставку медика. Але це ж діти, від нещасного випадку ніхто не застрахований. Медичний пункт повинен бути розташований так, аби за потреби школярі могли отримати допомогу у найкоротший термін.

Та не тільки діти, а й дорослі потребують кваліфікованої медичної допомоги. Реформування медичної сфери в області відбувається повільно. Поки, за словами представників ВПУ, пройдено лише перший етап - розвалено систему надання медичних послуг. Держава не в змозі фінансово забезпечити надання медичних послуг. Непослідовність реформування медичної системи призвела до утворення «білих плям» у наданні медичних послуг. Підтвердження тому – зростання кількості хворих на СНІД і туберкульоз. До речі, той же туберкульоз – соціально-медична проблема, яку без допомоги влади, в тому числі на місцях, не вирішити.

Один з пунктів програми ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ говорить: медичні обстеження для мешканців міста і області повинні бути обов’язковими і безкоштовними. І це не просто програмна заява. Волонтери вже відпрацювали схему, за якою медичні бригади проводять для жителів в усій області безкоштовні обстеження і діагностику. Крім того кандидати ВПУ пропонують ввести для мешканців Харкова і області єдиний електронний реєстр з тим, щоб у будь-якій лікарні могли з комп’ютера відкрити електронну картку пацієнта і надати йому вчасну і кваліфіковану допомогу.

Представники ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ зазначають, що освітні і медичні проблеми аналогічні по всій Україні. На думку волонтерів, вирішити їх допоможе децентралізація, коли місцевим громадам дадуть можливість, і фінансову в тому числі, самостійно визначати пріоритети роботи і розвитку і вирішувати, на що витратити гроші громади - на школу, дитячий садок, лікарню, житло для вчителів або дороги.

Дмитро Стародубов

 

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016