Регион
  • 09

    27

    2015
img

 

Аграрії і підприємці, журналісти і громадські діячі, і навіть легендарний голкіпер ФК «Металісту» Олександр Горяінов. ВОЛОНТЕРСЬКА ПАРТІЯ УКРАЇНИ оголосила списки кандидатів до Харківських обласної і міської рад. Більше 200 активних харків’ян, для яких волонтерство – це образ життя, готові продовжувати працювати на користь громади. Урочисте оголошення кандидатів відбулося під час партійної конференції 25 вересня, і вже зараз кандидати на місцях розповідають про те, які інтереси буде відстоювати ВПУ на Харківщині.

«Змінимо майбутнє разом!», - закликають представники ВПУ. І пояснюють – йдуть до місцевої влади, бо саме з реформ на місцях починаються зміни в країні. Під особливою увагою ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ зміни у побудові територіальних громад. Ситуація, в якій опинилася зараз мешканці Харківщини, трагікомічна. Громади поділяють не за згодою мешканців і здоровим глуздом, а за рішенням згори. Тож мешканці двох сусідніх селищ, які пішки один до одного в гості ходять, опиняються на різних адміністративних територіях. Через це навіть за медичною допомогою вимушені їздити через весь район до адміністративного центру, призначеного рішеннями чи то столичних чиновників, чи то місцевих.

Реформа місцевої влади, яку пропонують представники ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ, стосується і контролю влади на місцях. Ті, хто прийшов працювати до виконкомів, такі ж найняті менеджери, як і працівники звичайних підприємств. Тож, якщо працівник виконкому не виконує сумлінно свої обов’язки, то має бути негайно звільнений за рішенням місцевої ради. Самі депутати місцевих рад теж підпадають під контроль. Представники ВПУ кажуть: кожен обраний депутат повинен раз на півроку звітувати перед своїми виборцями про те, що встиг зробити, які проблеми громади у нього під контролем. Крім того, кандидати в депутати від ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ кажуть, що раз на місяць кожен з них планує проводити особисті зустрічі з своїми виборцями. І не в кабінетах, а на окрузі, щоб бачити самому, якої допомоги очікують ті, хто віддав свій голос за народного обранця.

Окремий пункт програми ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ стосується контролю громади над місцевим бюджетом. За основу взяли європейську практику, згідно з якою на місцевому референдумі вирішується, як саме треба розподілити бюджетні кошти. Чи то встановлювати лавиці - чи ліхтарі на вулицях, чи доплачувати лікарям і вчителям, чи ці кошти перерозподілити на ремонт шкіл і дитячих садків. Тоді громада знатиме на що витрачаються її податки, хто отримає бюджетну допомогу і в якому розмірі. Крім того, зможе контролювати хто саме береться за виконання робіт, на які витрачаються бюджетні кошти.

Болюча проблема Харківщини – стан доріг. За останніми даними 90 відсотків автошляхів області потребують негайного ремонту. На окремих ділянках ями досягають таких розмірів, що в них може розміститися легковий автомобіль. Так не повинно бути, заявляють представники ВПУ. Окремий пункт їх передвиборчої програми присвячено дорогам і маршрутам. ВОЛОНТЕРСЬКА ПАРТІЯ має власний проект під назвою «Дорога додому». Суть проекту в тому, що в першу чергу повинні бути відремонтовані магістралі, які з’єднують населені пункти з школами і лікарнями, сільрадами і об’єктами соціального побуту. Під пильне око представників ВПУ потрапили і автобусні маршрути. Наразі мешканці окремих районів області можуть потрапити до райцентру лише раз на тиждень. Так складено розклад руху приміських маршруток. Крім того, водії автобусів часто не зупиняються в населених пунктах, через які пролягає їх рух, чи відмовляються зробити зайвий кілометр, щоб заїхати до селища розташованого обабіч основної магістралі. Це викликає чимало нарікань серед мешканців. Представники ВПУ кажуть: населені пункти мають бути з’єднані з районними центрами автобусними маршрутами щоденно.Як мінімум двічі на добу перевізники повинні заїжджати до сіл і селищ, з тим, щоб на мапі області не було забутих поселень.

Якісне медичне обслуговування не тільки для тих, хто проживає в мегаполісі, а й для кожного мешканця області. ВОЛОНТЕРСЬКА ПАРТІЯ УКРАЇНИ бере під особливий контроль цю проблему. І не тільки тому, що список по області очолює лікар за освітою Ігор Миронович Балута. Надолуга медична реформа призвела до того, що сільські лікарні було закрито, а ФАПи, які прийшли їм на зміну, не можуть в повній силі провести обстеження сільських пацієнтів, поставити правильний діагноз, а значить призначити вчасно курс лікування. Мешканці сільської глибинки часто не мають змоги потрапити до обласної лікарні, бо для цього потрібне направлення, яке може дати тільки фахівець, якого на селі просто нема. Щоб змінити цю ситуацію, потрібно скласти електронний реєстр пацієнтів, пропонує ВОЛОНТЕРСЬКА ПАРТІЯ УКРАЇНИ. Тоді без усіляких направлень можна бути звертатися до будь – якого лікаря області. А той через комп’ютерну мережу зможе переглянути медичну картку пацієнта, ознайомитися з усіма аналізами, особливостями пацієнта, і призначити вчасне лікування.

Під контролем у представників ВПУ і навчальні заклади. Тенденції закриття малокомплектних шкіл в області викликає обурення і занепокоєння у ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ. Її представники кажуть: кожна закрита школа - то фактична смерть для села. Бо молодь не хоче жити в селі, де нема куди віддати вчитися дитину. Ніякі проекти, пов’язані з інтернатами для школярів з сільської місцевості, батьків не влаштовують. Початкова школа повинна бути в кожному селі, вважать члени ВПУ, навіть якщо навчатися в цій школі буде один учень, її варто зберігати.

Плани і проекти ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ цим не обмежуються. Під контроль потрапила і боротьба з корупцією, і створення нових робочих місць, і екологія, і культура. Але всі свої проекти волонтери збираються реалізовувати тільки в команді однодумців, які прийдуть до місцевих рад.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016