Регион
  • 01

    14

    2016
img

 

У Харківській області вперше пройдуть вибори голови та депутатів ради об’єднаної територіальної громади. ЦВК призначила дату – 27 березня цього року. Тож Волонтерська партія України вже розпочала підготовку до виборів. Наразі триває відбір кандидатів, вирішується питання щодо того, хто буде представляти партію у виборчих комісіях.

У Вовчанському районі з’явилася нова адміністративно-територіальна одиниця – Старосалтівська об’єднана громада. До її складу увійшли 19 сіл та селище Старий Салтів, яке і дало назву новоутвореній громаді. Відповідно до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», існуючі ради (їх у даному випадку шість) ліквідуються, а замість них створюється рада об’єднаної громади. Тобто 27 березня місцеві жителі мають обрати селищного голову громади та депутатів селищної ради громади.

Нині Старосалтівським селищним головою є Роман Прудніков. Він візьме участь і у майбутнiх перших виборах – балотуватиметься на посаду голови новоутвореної об`єднаної громади. Волонтерська партія України має намір підтримати саме його кандидатуру. А ось із кандидатами у депутати ради Старосалтівської об’єднаної громади, до якої мають увійти 26 чоловік, партія поки визначається.

  • Кандидати зараз підбираються, з усіма будуть проводитися співбесіди. Тому що ті плани та ідеї, з якими вони збираються йти у селищну раду, мають співпадати з нашими планами та ідеями. Дуже важливо, щоб збігалися наші погляди, щоб ми декларували однакові принципи, - наголошує голова Харківської обласної організації Волонтерської партії України Наталія Назаренко.

Виборчий процес стартує 6 лютого, тож у партії ще є час підготуватися та остаточно визначитися з кандидатами у депутати.

Нагадаємо, об’єднання територіальних громад відбувається в рамках реформи місцевого самоврядування, яка є одним з основних пунктів програми Волонтерської партії України. Нові адміністративно-територіальні утворення матимуть такі ж повноваження та ресурси, що і міста обласного значення. Передбачається, що фінансові можливості об’єднаних громад значно розширяться. Наприклад, вони зможуть встановлювати певні місцеві податки, отримувати відсоток від продажу алкогольних та тютюнових виробів, розпоряджатися землями, що знаходяться за межами населених пунктів. Ідея полягає в тому, щоб об’єднані громади стали самодостатніми утвореннями, тобто самі акумулювали кошти і витрачали їх на вирішення місцевих проблем.

 

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016