Регион
  • 05

    13

    2016
img

 

У Близнюківському районі активісти Волонтерської партії України зібрали в рамках благодійної акції близько п’яти сотень книжок. Більшість примірників передали місцевим бібліотекам, а частину відвезли пораненим бійцям у Харківський військовий шпиталь.

Місячник зі збору книжок, ініційований Близнюківським осередком Волонтерської партії України, пройшов досить успішно. Активісти навіть не очікували, що на їхнє прохання допомогти сільським бібліотекам відгукнеться так багато людей. За місяць вдалося зібрати кілька сотень книжок – це художня та спеціалізована література, детективи, жіночі романи, книги по рукоділлю та інше. Невеличку частину книжок, переважно пригодницьких, віддали волонтерам, які провідують солдат у Харківському військовому шпиталі. Основна ж частина зібраної літератури, як і планувалося, була передана місцевим бібліотекам. Книжки бібліотекарям вручив Близнюківський селищний голова Геннадій Король, який також є представником Волонтерської партії України.

"У сільській місцевості, де Інтернет не такий розповсюджений, основним джерелом знань залишається книга, - констатує Близнюківський селищний голова. - Тому дуже важливо підтримувати бібліотеки, поповнювати їхні фонди, щоб кожна людина могла отримувати цікаву їй інформацію, розвиватися у духовному і культурному плані".

Подібні благодійні акції та спеціалізовані державні програми – практично єдина можливість для провінційних бібліотек отримати нові книжки, каже директор КП «Близнюківська централізована бібліотечна система» Надія Руденко. Буває, що заклади поповнюють свої фонди за рахунок макулатури – здають її на переробку, а на виручені кошти купують літературу. Але в такий спосіб багато книжок не купиш. Тому ініціатива, з якою виступили представники Волонтерської партії, є дуже доречною.

"Ми літературу нову не отримуємо, а гроші ніхто не дає, щоб її купувати. З районного бюджету нам, на жаль, тільки на підписку виділяються кошти – на журнали і газети, а на книги не передбачені гроші, - жаліється Надія Руденко. - Тому ми дуже вдячні за цю допомогу, за літературу, яку для нас зібрали активісти. Ми вже її розсортували: щось піде у читальний зал, щось на абонемент, а решта – у сільські бібліотеки".

Раніше допомога була надана Близнюківській районній дитячій бібліотеці. За сприяння селищного голови Геннадія Короля закладу було виділено 10 тисяч гривень на придбання нових книжок. 

 

Нове життя
  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016