Регион
  • 04

    29

    2016
img

 

Борівська районна рада ухвалила рішення про проведення аудиту комунального підприємства «Малятко», яке організовує харчування у школах району. Приводом для перевірки стало звернення депутата райради від Волонтерської партії України Світлани Крикун, яка підняла питання про низьку якість харчів у шкільних їдальнях.

У Борівському районі, як і у Харкові, організацією харчування дітей у школах займається спеціалізоване комунальне підприємство – «Малятко». Його створили кілька років тому, запевнивши місцеву громаду, що відтепер школярів годуватимуть смачною та корисною їжею. Однак на практиці вийшло інакше. Шкільні харчі настільки неапетитні, що більшість дітей просто викидає їх у помийне відро, каже депутат Борівської районної ради від Волонтерської партії України Світлана Крикун. Вона упевнилася у цьому особисто, коли після численних скарг батьків завітала до їдальні Піско-радьківської школи.

"Я була шокована, побачивши порціюпокладена десертна ложка каші пшеничної без масла – маслом там і не пахне, і 40-грамова котлета рибна – на вигляд її страшно їсти. І ще трохи кабачкової ікри. Я не знаю, як можна складати меню таке – зазвичай рибна котлета подається з картопляним пюре. Діти не їдять це, викидають у помийник", - розповідає Світлана Крикун.

Таке ж саме неприємне відкриття зробили депутати Борівської селищної ради, зайшовши зненацька до місцевої школи, щоб подивитися, як тут годують учнів.

"Нас ніхто не чекав, ми прийшли у їдальню і побачили, чим харчуються діти, які це помиї – інакше це не назвеш. Я дуже жалкую, що ми не сфотографували. Це були помиї – я покуштувала, на смак це мені нагадало борщ, а виявилося, що то було рагу. Я спитала, чого воно рідке, а мені відповіли – тому що діти ложками їдять. Сервірування столу – це взагалі жах. На столі стояла миска з пошматованими консервованими огірками, стояли залізні кружки, лежали ложки – як у тюрмі. А де ж виховання, де пояснення, як треба вести себе за столом?! Це ж школа", - обурюється депутат Борівської селищної ради Марина Степаненко.

Ще більше депутатів обурює той факт, що за неякісні харчі, які зрештою опиняються у помийному відрі, КП «Малятко» виставляє чималий рахунок. За словами Марини Степаненко, районна влада вимагає, щоб Борівська селищна рада перерахувала підприємству за харчування майже 150 тисяч гривень. Це величезні кошти, які у селищі планували спрямувати на відновлення місцевої інфраструктури.

Депутат Борівської районної ради Світлана Крикун здогадується, чому сума така значна. За її інформацією, КП «Малятко» закуповує продукти за завищеними цінами – вона на власні очі бачила накладні.

"Продукти у них значно дорожчі – у кілька разів, ніж у звичайному магазині. Крім того, співробітники «Малятка» ще й у буфеті торгують, і також продають харчі за завищеними цінами. Вони просто наживаються на дітях" - констатує Світлана Крикун.

Депутати бачать два виходи з цієї ситуації: відмовитися від послуг КП «Малятко» та повернути до штатного розкладу шкіл таку одиницю, як повар, або змусити підприємство покращити якість харчування. За ініціативи Світлани Крикун це питання було розглянуте на сесії Борівської районної ради, яка відбулася 28 квітня. Депутати прийняли рішення провести аудит КП «Малятко».

Такими обідами годували дітей минулого літа у пришкільному таборі Ізюмської ЗОШ Борівського району (на фото – картопляне пюре, чай, вершкове масло). Пройшов рік – обіди ті самі.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016