Регион
  • 07

    4

    2016
img

 

В Олексіївці Первомайського району мешкає нетипова для сільської місцевості родина: батько-одинак і двоє його неповнолітніх синів. Живуть вони дружно, але скрутно – татової зарплатні ледь-ледь вистачає на найпростіші харчі, не кажучи вже про одяг та шкільне приладдя. Руку допомоги родині батька-одинака простягли місцеві активісти Волонтерської партії України, які надали цій суто чоловічій сім’ї матеріальну та юридичну підтримку.

Тато і мама в одній особі

«Він гарний, сильний, розумний і добрий» - так описують свого батька Івана Якушенка 12-річний Льоша та 10-річний Сергійко. Кілька років тому мати кинула їх та пішла до іншого чоловіка, тож центром їхнього дитячого всесвіту є саме тато: він і годує, і пере, і прибирає, і вчить, і розважає. Втім, хлопці батьку залюбки допомагають, а коли його нема вдома, можуть самі про себе подбати.

"Кашу зварити можемо, яєчню, картоплю смажити вміємо – тато навчив. Прибираємо хату, посуд миємо", - хваляться своїми вміннями братики.

У Якушенків є пральна машина, пилосос, мікрохвильова піч, завдяки яким поратися по господарству не так клопітно – побут більш-менш налагоджений. А ось в матеріальному плані родина терпить скруту. Хлопці ростуть, і їхні потреби також, тому татові-одинаку стає все важче забезпечувати своїх синів. Через природну скромність Іван Якушенко нікому на життя не жаліється, намагається викрутитися самотужки. Тож про те, що його діти недоїдають, односельці дізналися випадково.

"У квітні на шкільний лінійці старший хлопчик, Олексій, знепритомнів. Коли лікарі поміряли йому артеріальний тиск, він в нього був 80 на 40. І ми зрозуміли, що дитина недоїдає", - розповідає заступник директора з виховної роботи Олексіївського НВК Людмила Захар’єва. - "Ми почали піднімати питання про те, де діти зареєстровані,щоб оформити їм якусь допомогу, і з’ясувалося, що діти фактично висять у повітрі".

Адміністрація навчального закладу повідомила про це Миколу Тарасенка, гендиректора агропідприємства «Україна Нова», де Іван Якушенко працює трактористом. Почувши про негаразди у сім’ї свого підлеглого, Тарасенко одразу зголосився допомогти.

Неочікувана, але дуже своєчасна підтримка

На підприємстві «Україна Нова» Івана Якушенка знають як сумлінного та чесного працівника, якому можна довірити і дорогу техніку, і важливу роботу. Усі завдання він виконує вчасно та якісно, претензій до нього немає ані у колег, ані у керівництва.

"Дуже відповідальна людина, грамотна, з технікою поводиться дбайливо, а найголовніше для села – те, що не має шкідливих звичок", - констатує Микола Тарасенко. - "Зараз це рідкість – добросовісний працівник без шкідливих звичок".

Полишити таку людину у біді ніяк не можна. Микола Тарасенко, який є членом Волонтерської партії України, після наради з однопартійцями вирішив діяти у двох напрямках: надати родині батька-одинака матеріальну допомогу, а також долучити до справи юриста. Вже за кілька днів Тарасенко і депутат Первомайської районної ради від Волонтерської партії України Віталій Косенко завітали до хати Якушенків з численними пакунками. Вони передали родині майже 20 кілограмів різноманітних продуктів, засобів гігієни та побутової хімії.

За сприяння юриста, до якого звернувся Микола Тарасенко, хлопчиків нарешті прописали у хаті Івана Якушенка. Тепер ведеться робота над тим, щоб родину тата-одинака офіційно визнали малозабезпеченою – це дасть право на фінансову допомогу від держави та певні пільги. Також готуються документи для оформлення житлової субсидії.

Микола Тарасенко запевняє, що на цьому допомога сім’ї Якушенків не завершиться. Активісти будуть і надалі підтримувати родину продуктами та іншими необхідними речами. А ще вирішується питання щодо організації харчування хлопчиків у їдальні підприємства «Україна Нова» на період шкільних канікул.

"Батько, працюючи у полі або займаючись ремонтом техніки, має можливість повноцінно обідати у нашій їдальні. А діти зараз обідають у пришкільному таборі, який ось-ось закриється. Тому ми хочемо запросити їх до їдальні нашого підприємства. Вони недалеко живуть, тож зможуть прибігти, пообідати і знову займатися своїми справами", - каже Микола Тарасенко.

У місцевому осередку Волонтерської партії України обіцяють, що опікуватимуться родиною Якушенків доти, доки у цьому буде потреба.

На бога надійся, а сам до роботи берися

Тим часом батько-одинак не сидить склавши руки. На додаток до чималого городу, який родина садить щороку, Іван Якушенко вирішив завести господарство. Він взяв на підприємстві, де працює, безвідсоткову позику і купив курей, гусенят і порося. Хлопчики вже досить дорослі, тож є кому приглянути за живністю, поки батько на роботі. Щоправда, поросятка Льоша та Сергійко не догледіли – воно втекло. Зате з домашніми птахами братики справляються добре, вже навчилися їх годувати та випасати. Якщо затія з господарством виявиться вдалою, у родини на столі завжди будуть свіжі яйця та м’ясо, а історія про голодне запаморочення забудеться, як страшний сон.

Знамя труда
  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016