Регион
 • 01

  20

  2016
img

 

Свято Водохрещення або, як його ще називають, Богоявлення пройшло у Старому Салтові за всіма канонами – із крижаним хрестом, богослужінням на березі водоймища та пірнанням в ополонку. Організував святкування Старосалтівський селищний голова разом з місцевим осередком Волонтерської партії України.

Підготовка до Водохрещення розпочалася ввечері 18 січня. Напередодні селище завалило снігом, і святковий день цілком міг перетворитися на катастрофу, якби не була оперативно задіяна уся наявна техніка. Трактори розчистили дороги до магазинів та лікарні, забезпечили доступ до траси, а потім взялися прибирати сніг на березі водоймища. Вже близько опівночі чоловіки вирубали хрестоподібну ополонку, прикрасили її ялинковим гіллям і спорудили дерев’яний місток. Сам крижаний хрест встановили поруч.

Рано-вранці біля водоймища почали збиратися люди. На свято прийшло ледь не все селище – всі усміхнені, зі свічками та пляшками з водою. Згодом до водоймища спустилася невеличка церковна процесія, і місцевий священик провів обряд йорданського водоосвячення. Незважаючи на те, що людей зібралося дуже багато, батюшка підійшов майже до кожного вірянина і щедро окропив свяченою водою – помічники тільки й встигали бігати з відрами до ополонки.

 • Дай бог, щоб в цей богоявленський день ми зцілилися і душею, і тілом, і бог нам дарував многія і благая літа, тому що вода – це наше життя. Дай бог, щоб це було життя вічне, тому що водою ми хрестилися, і з водою наслідували життя вічне, - побажав настоятель Храму святих мучениць Віри , Надії, любові та матері їх Софії отець Вадим.


Після освячення води на людей чекало святкове частування – гарячий чай, каша, оладки зі сметаною та повидлом, бутерброди, пиріжки. А ще кожен бажаючий міг скуштувати шашлик, приготований власноруч селищним головою.

 • Зараз тяжкі часи, людям дуже не вистачає позитивних емоцій. Тому захотілося зробити для них справжнє свято, нагадати про те, що життя триває, і у ньому є багато гарних речей. До речі, із організацією нам дуже допомогли представники Волонтерської партії України – вони молодці, - зазначив Старосалтівський селищний голова Роман Прудніков.

 • Ми намагаємося брати активну участь у житті місцевої громади, ажде самі є її частиною. Зокрема, сьогодні ми забезпечили частування для людей – кашу, напої, а все інше взяв на себе селищний голова. У нас із ним повне взаєморозуміння, ми вже не перший день співпрацюємо, і досить плідно. Хоча допомагаємо ми не тільки Старосалтівській громаді, працюємо по всьому Вовчанському району, - розповів голова Вовчанської районної організації Волонтерської партії Україні Віталій Підгорний.

Люди кажуть, таке свято на Водохрещення для них влаштували вперше. Йдучи освячувати воду, ніхто не чекав на подібний приємний сюрприз. Спуск до водоймища ретельно очищений, до ополонки забезпечений зручний та безпечний доступ, а для тих, хто на свіжому повітрі зголоднів або замерз, приготована смачна їжа та гарячі напої.

 • Мені сподобалося, все добре організовано. Я дуже задоволена, - ділиться враженнями місцева мешканка Надія Адамівна.

 • Це вперше у нас таке свято, дякую усім підприємцям і нашому селищному голові. Ми дуже раді всі, свято вийшло чудове, - додає Віра Василівна, також жителька Старого Салтова.

 

Та найяскравіші враження здобули ті, хто не побоявся скупатися в освяченій крижаній воді. В ополонку пірнали і жінки, і навіть підлітки. Усі вилазили з води усміхнені та сповнені приємних емоцій.

Люди запевняють: купання на Водохрещення здоров’ю не шкодить, а навпаки, сприяє очищенню тіла та душі. Це заряд бадьорості на цілий рік – аж до наступного свята Богоявлення.

 

 • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016