Регион
  • 03

    2

    2016
img

 

1 березня в Шевченково з’явилася меморіальна дошка Дмитру Ковшарю, бійцю, який загинув у зоні АТО. Ініціатором установки дошки виступив Шевченківський осередок Волонтерської партії України.

“Одним з важливих напрямків діяльності Шевченківського осередку волонтерської партії України є допомога воїнам АТО та увічнення пам’яті про героїв, котрі віддали своє життя за збереження суверенітету нашої держави”, - розповідає голова Шевченківського осередка ВПУ Світлана Захарченко.

За її словами, у минулому році на шевченківську землю прийшла страшна звістка – під час виконання бойового завдання, рятуючи пораненого товариша, загинув наймолодший учасник АТО з Шевченківського району -21-річний Дмитро Ковшар.

З метою вшанування пам’яті юного героя та вкарбування його імені в історію краю, нами було ініційовано присвоєння Дмитру звання Почесний Громадянин Шевченківщини та розпочато роботи по встановленню меморіальної дошки на приміщенні ліцею, де з 2000 по 2011 рік навчався хлопець. Зібрали необхідний пакет документів, отримали погодження в селищній та районній раді й передали все це в громадську приймальню народного депутата Михайла Кобцева, котрий підтримав нашу ініціативу і взяв на себе подальші фінансові питання щодо виготовлення пам’ятної дошки”, - розповідає Світлана Захарченко.

1 березня близько полудня, незважаючи на дрібний дощ, вулицями селища, в напрямку ліцею поспішали жителі різного віку та різного виду занять: молодь, пенсіонери, військові, правоохоронці, медики, вчителі. У більшості в руках – квіти. Всі вони йшли на урочисту церемонію відкриття меморіальної дошки Дмитру Ковшарю. На спільне запрошення волонтерів та батьків героя приїхали бойові товариші з Кіровограда та Новоайдару, однокласники та друзі.

По черзі до мікрофону підходили всі, хто бажав щось сказати в цю урочисто- трагічну мить. Голова районної ради Наталія Онищенко, волонтери Сергій Пономаренко та Світлана Захарченко, класний керівник Оксана Журавльова, бойові побратими Роман Сабодаж та Олег Полянський.

Під щемливу мелодію «Пливе кача…»присутні поклали квіти до меморіальної дошки. Був оголошений Указ Президента України про відзначення Дмитра Ковшаря орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Батьки отримали нагороду сина.

Після закінчення офіційної частини заходу волонтери залишились, щоб поспілкуватися з журналістами, бійцями та рідними Дмитра. Потім запросили бойових побратимів героя до громадської приймальні Волонтерської партії, де мали змогу поділитися спогадами, обмінятися фотографіями, домовитись про подальше спілкування.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016