Регион
  • 08

    29

    2016
img

 

Депутат Близнюківської районної ради від Волонтерської партії України Андрій Воронкін відстояв свою посаду.  Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення райради про його усунення від головування у постійній комісії з питань економіки, бюджету та фінансової діяльності.

Ініціатором незаконного усунення став очільник Близнюківської районної ради Володимир Бреус. Знаючи, що Андрій Воронкін перебуває у відрядженні, чиновник призначив за його відсутності засідання бюджетної комісії. Потім він скликав позачергову сесію Близнюківської районної ради та виніс питання про зняття Воронкіна з посади голови комісії через начебто невиконання ним своїх обов’язків. У якості аргументу Бреус нагадав, що Воронкін… був відсутній на засіданні бюджетної комісії. Реального приводу не було, тож голові районної ради довелося створити штучний привід. Суд такі дії чиновника визнав незаконними.

«Такі дії вказують на лобіювання головою районної ради проектів необхідних рішень без принципового вивчення доцільності та  законності під час підготовки і винесення їх на сесію районної ради», - зазначається у судовій постанові.

Також суд встановив, що питання про увільнення Андрія Воронкіна з посади голови бюджетної комісії було винесене на розгляд сесії з порушенням регламенту. Зокрема, воно не було внесене до порядку денного та не проходило жодного обговорення.

«Таким чином, своїми діями голова Близнюківської районної ради перевищив надані йому ст. Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження, так як поставив на голосування питання стосовно усунення позивача від займаної посади в порушення п.13 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яке не готувалось і не розглядалось, у зв’язку з чим суд не може погодитися, що такі дії є законними та обґрунтованими», - йдеться у постанові.

В результаті суд скасував незаконне рішення Близнюківської районної ради від 14 червня та постановив стягнути з державного бюджету судові витрати на користь Андрія Воронкіна. Втім, депутат зазначає, що в цій справі поки зарано ставити крапку.

 «Звісно, я радий перемозі, але це ще не кінець. Наскільки мені відомо, представники райради мають намір подати апеляцію. А якщо це не допоможе, голова районної ради шукатиме інші шляхи усунення  мене з посади голови бюджетної комісії. Адже я заважаю чиновникам розкрадати бюджетні кошти, відстоюю інтереси громади», - каже Андрій Воронкін.   

   

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016