Регион
  • 03

    4

    2016
img


Хоча реформа децентралізації розпочалася ще у 2014 році, Харківська область донедавна залишалася єдиною в Україні, де не було створено жодної об’єднаної територіальної громади. І ось нарешті на карті регіону з’явилася перша така громада – Старосалтівська.

Фактично вона вже існує, однак офіційно говорити про її створення можна буде після того, як відбудуться вибори голови та депутатів ради об’єднаної громади. Тим часом Старосалтівський селищний голова Роман Прудніков вивчає досвід успішних громад в інших регіонах України. Зокрема, наприкінці лютого він побував з ознайомчим візитом у Білоцерківській громаді, що знаходиться у Полтавській області.

Роман Прудніков охоче ділиться враженнями від поїздки. Розповідає, що побачене надихнуло його та додало впевненості у своїх силах. Адже досвід Білоцерківської громади підтвердив, що він мислить у вірному напрямку. Наприклад, місцева влада у першу чергу взяла на себе фінансування освіти та культури, а також регулювання земельних відносин. Так само планує вчинити і Роман Прудніков.

"Ми будемо навантажувати бюджет громади поступово, щоб на нас не поклали виконання задач, які виявляться для громади непідйомними", - пояснює Прудніков.

Головний висновок – зробити громаду самодостатньою, спроможною саму себе прогодувати, цілком можливо. Щоправда, для цього доведеться докласти чимало зусиль. Потрібно ретельно все спланувати, розрахувати майбутні видатки та надходження, знайти додаткові джерела наповнення бюджету. Бо Білоцерківська громада від самого початку знаходиться у більш сприятливих умовах, ніж Старосалтівська.

"У Білоцерківської громади є перевага перед нашою, бо на її території розташовані три заводи, які дуже їй допомагають, а також фермерські господарства. В той же час там немає такої, як у нас, кількості об’єктів інфраструктури, що потребують фінансування. У Білоцерківській громаді чотири з половиною тисячі населення, а у нас близько дев’яти тисяч – різниця колосальна. У них найвіддаленіше від центра громади село знаходиться у 10 кілометрах, у нас – у 35 кілометрах. Тобто для нашої громади гостро постає питання транспортного сполучення і якості доріг" , - розповідає Роман Прудніков.

Однак труднощі – не привід опускати руки. Старосалтівська громада має величезний потенціал як рекреаційна зона, а її землі добре підходять для ведення сільського господарства, нагадує Прудніков. Тож одне з головних завдань на сьогодні – залучення інвестицій.

"Ось днями приїжджали у село Петрівське інвестори, щоб подивитися, де можна розмістити завод з виробництва біопалива – пелет. Нове підприємство – це надходження у бюджет у вигляді податків та додаткові робочі місця для місцевих жителів. Є й інші пропозиції від потенційних інвесторів, ми їх зараз розглядаємо", - каже Старосалтівський селищний голова.

Роман Прудніков не боїться тієї відповідальності та проблем, які ляжуть на плечі керівника першої в Харківській області об’єднаної територіальної громади – він до них готовий. Тому і балотується на посаду голови Старосалтівської громади.

 

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016