Регион
  • 02

    29

    2016
img

 

У дитинстві він мріяв стати водієм автобуса, а наразі обіймає посаду Старосалтівського селищного голови. Життєвий шлях Романа Пруднікова дійсно є непередбачуваним і цікавим. Восени минулого року він несподівано для багатьох покинув успішну кар’єру підприємця та пішов у владу. Про своє рішення Роман Прудніков не шкодує і зараз знову готується до участі у виборчих перегонах – цього разу балотуватиметься на посаду голови Старосалтівської об’єднаної громади.

Працювати легко, коли любиш свою землю

Народився Роман Прудніков на Красноградщині, а перші роки життя провів на Півночі – родина часто переїжджала. У 9-річному віці він разом з батьками повернувся на їхню малу батьківщину, у селище Старий Салтів Вовчанського району. І з того часу все життя Романа Пруднікова пов’язане з цим місцем. Тут він подорослішав, тут зустрів кохану жінку та одружився, тут з’явився на світ його син.

"Я дуже люблю Старий Салтів. І коли я згадую, яким він був і який він зараз, у мене просто серце кров’ю обливається. Тоді свобода була – я до річки міг піти у будь-який момент і гуляти досхочу. А зараз все це забрали. Тепер на водоймище ми дивимось тільки через паркани, а у деяких місцях навіть через паркан його не видно. Я у дитинстві міг по берегу дійти ледь не до Вовчанська – тоді земля належала людям, місцевим жителям", - з жалем каже Роман Прудніков.

Бажання знову побачити Старий Салтів таким, яким пам’ятає його з дитинства, і змусило Романа Пруднікова піти у селищні голови. Хоча головує він усього 4 місяці, за цей час вдалося багато чого зробити. По-перше, до штату селищної ради введено професійного землевпорядника, який вже наводить лад у земельній сфері. Роман Прудніков збирається повернути у власність громади кожен клаптик незаконно відчуженої землі і готовий залучати для цього правоохоронні органи. По-друге, поновлено виїзди спортивних команд Старого Салтова на змагання до Вовчанська. Здоров’я та корисне дозвілля молоді є пріоритетом для нинішнього селищного голови. По-третє, майже завершено капітальний ремонт у місцевому клубі – культурні заходи тепер проводитимуться у сучасному концертному залі. По-четверте, активізовано роботу із залучення інвесторів. По-п’яте, розпочато кілька проектів у комунальній сфері.

"Ми створюємо нове комунальне підприємство, яке буде займатися благоустроєм територій, ремонтними роботами, наданням послуг населенню. Вже розроблено статут, зараз ми його допрацьовуємо. Ще один проект – це придбання сміттєвоза за фінансової підтримки благодійного фонду. Маю надію, що з часом вдасться створити службу з вивозу сміття, бо ця проблема стоїть дуже гостро", - наголошує Роман Прудніков.

Прийдешні вибори голови Старосалтівської об’єднаної громади можуть поставити під загрозу ці та інші починання. Тому Роману Пруднікову залишається тільки одне – перемогти.

Об’єднана громада: складнощі перехідного періоду

Процес об’єднання Старого Салтова і 19 навколишніх сіл у єдину громаду розпочала попередниця Романа Пруднікова на посаді Старосалтівського селищного голови Парасковія Задорожна. Фактично громаду (до речі, першу у Харківській області) вже створено, наступним кроком має стати обрання її керівництва – голови та депутатів ради. Вибори призначені на 27 березня цього року. За словами Романа Пруднікова, у новоутвореної громади є всі шанси стати самодостатньою адміністративно-територіальною одиницею, однак для цього доведеться докласти зусилля.

"Ми отримаємо більше можливостей, у тому числі в плані наповненню бюджету. Проте ми зможемо це зробити, якщо ті землі, які знаходяться поза межами населених пунктів громади, будуть у нашому розпорядженні. Якщо ми зможемо ними розпоряджатися, нехай під контролем Харкова або Києва, то дійсно з’явиться додаткове джерело наповнення бюджету. Ми будемо добиватися того, щоб було саме так", - запевняє Роман Прудніков.

Наразі спеціалісти підраховують, в яку суму буде обходитись утримання інфраструктури об’єднаної громади. Адже сільські школи, садочки, амбулаторії та інші комунальні заклади будуть фінансуватися з бюджету громади. Роман Прудніков вже зараз бачить проблеми, які виникнуть після остаточного об’єднання, і шукає способи їх вирішити. Зокрема, першочерговим завданням є налагодження транспортного сполучення між Старим Салтовом та іншими селами, бо саме Старий Салтів стане центром новоутвореної громади. Також треба буде вирішити питання підвозу дітей та вчителів до шкіл і дитячих садочків. Але головною проблемою залишаються дороги.

"По-перше, у мене немає повноважень ремонтувати трасу державного значення. А по-друге, щоб зробити дороги, потрібні мільйони. Допомогти тут може лише держава. Коли у мене буде статус голови об’єднаної громади, я зможу робити запити, надсилати звернення у Київ, у відповідні установи, щоб вирішити проблему з дорогами", - пояснює Старосалтівський селищний голова.

Втім, Роман Прудніков сповнений оптимізму та бажання працювати. Бути першим завжди важко, але водночас це чудовий шанс скористатися всіма перевагами децентралізації та створити потужну самодостатню об’єднану громаду. І Роман Прудніков не збирається упускати цей шанс.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016