Регион
  • 12

    29

    2015
img

  

У Близнюківському районі назріває скандал.Місцеві депутати від Волонтерської партії України зініціювали перевірку, яка показала, що бюджетні кошти, призначені для організації харчування школярів, використовувалися неефективно. Зокрема, продукти для шкіл закуповувалися за завищеними цінами, в результаті чого утворилася чимала заборгованість перед постачальниками.

Приводом для перевірки стали скарги батьків на те, що харчування у школах не відповідає нормам. Депутати від Волонтерської партії почали розбиратися в ситуації і з’ясували, що в районному бюджеті на 2015 рік на шкільне харчування було виділено близько півмільйона гривень, але продуктів закупили майже на мільйон. Щоб погасити заборгованість перед постачальниками, місцева райдержадміністрація попросила районну раду виділити додаткові кошти. Цей борг здався депутатам підозрілим, і вонипочали вивчати договори на поставку продуктів, які заключив відділ освіти РДА. Виявилося, що ціни завищені у півтора-два рази. Наприклад, кілограм цукру коштував 23-24 гривні,а кілограм лимонів – 95-98 гривень.

"Після перевірки ми побачили, що були праві, - розповідає депутат Близнюківської районної ради від ВПУ Андрій Воронкін, - гроші на харчування у школах виділені великі, але це харчування не відповідає нормам. Навіть були випадки, коли постачалися неякісні продукти. Ми знайшли накладні, з яких видно, що директор школи не прийняв продукти, бо вони були несвіжі".

Також депутатів здивувало те, що відділ освіти планував погасити заборгованість перед постачальниками за рахунок бюджетних коштів, виділених на виплату заробітної плати шкільним вчителям. Адже самі педагоги нарікають на те, що з жовтня не отримують зарплату у повному обсязі. Відповідні скарги надійшли від вчителів семи місцевих шкіл. З цього приводу депутати вже звернулися до керівництва райдержадміністрації – вони вимагають виправити помилки та повністю розрахуватися з педагогами.

"Ті гроші, які зараз є у районному бюджеті – освітянська субвенція та власні надходження – вони залишились по коду «заробітна плата», - пояснює Андрій Воронкін. – Бюджетна комісія, депутати не дали використати ці кошти на погашення незрозумілої заборгованості. Тобто ми маємо можливість виплатити повністю заробітну плату вчителям – гроші в повному обсязі зараз знаходяться на рахунках відділу освіти".

Виявлені порушення вже призвели до серйозних наслідків. На останній сесії Близнюківської райради депутати проголосували за проведення повного незалежного аудиту районного бюджету на 2015 рік. Крім того, робота відділу освіти була визнана незадовільною – це загрожує чиновникам покараннямаж до звільнення.  

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016