Регион
  • 01

    5

    2016
img

 

Політика децентралізації суттєво вплинула на бюджетний процес на місцях – змінилося як законодавство, так і методи формування кошторисів, використання державних грошей. Щоб допомогти представникам місцевих органів влади розібратися у нововведеннях, Волонтерська партія України запросила до Харкова спеціалістів з Міністерства фінансів.

Столичні експерти провели для депутатів восьмигодинний навчальний семінар. Його організацію взяв на себе Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який разом з ВПУ реалізує проект «Ресурсний центр розвитку громад». Суть цього проекту у тому, щоб забезпечити депутатам місцевих рад інтелектуальну підтримку, надати актуальні для їхньої діяльності знання. Захід із залученням спеціалістів Міністерства фінансів був присвячений одній з найнагальніших на сьогодні тем та мав чітку прикладну спрямованість.

-  Цей семінар був організований саме для того, щоб депутати знали, як у 2016 році працювати з бюджетом, як правильно та ефективно використовувати кошти, залишаючись у межах законодавства. Отримані знання вони можуть одразу використовувати на практиці, у реальному житті. Адже через зміни у бюджетному законодавстві виникає багато запитань, - пояснює координатор проекту «Ресурсний центр розвитку громад» Олександр Безуглий.

З основними тенденціями сучасної бюджетної політики депутатів знайомили начальник управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів Галина Маркович та консультант Мінфіну з питань бюджетування Микола Зименко. Вони проаналізували останні редакції законів, що стосуються формування та виконання місцевих бюджетів, а також розповіли про механізми оптимізації використання бюджетних коштів. Експерти привезли багато роздаткового матеріалу, який депутатизабрали з собою, щоб якнайкраще засвоїти побачене і почуте.

- Тут стільки інформації, що потрібен час, щоб все вивчити, зрозуміти, - ділиться враженнями депутат Балаклійської районної ради Юрій Ткач.

Деякі учасники семінару скористалися нагодою і звернулися до експертів за порадою. Були розглянуті конкретні ситуації та проаналізовані можливі способи розв’язання проблеми. Тож зустріч виявилася дійсно плідною, а організатори отримали уявлення про те, які теми варто висвітлити на наступних семінарах. 

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016