Регион
  • 07

    29

    2016
img

 

Роздільний збір сміття

Скло – окремо, пластик – окремо. Завдяки програмі «Еколендінг» та активістам ГО «Наш дім - Мерефа» у місті з’явилися перші контейнери для роздільного збору ТПВ. Доставити їх до Мерефи та встановити допоміг підприємець Віталій Рябуха. Також він сприяв проведенню роз’яснювальної роботи серед школярів щодо необхідності сортування сміття для його подальшої переробки. Контейнери розмістили у багатолюдному місці, поруч з базаром та Мереф’янською ЗОШ № 1.

«Це не тільки покращення екологічної ситуації в місті, це додаткові надходження в бюджет за рахунок реалізації цих відходів. Дітям це надзвичайно цікаво, адже контейнери дуже яскраві, і на кожному написано призначення – «Скло», «Папір», «Метал» і «Пластик». Ми спеціально встановили контейнери поруч зі школою, щоб привчати дітей любити і берегти природу», - каже активістка ГО «Наш дім - Мерефа» Тетяна Селезньова.

За її словами, наразі є можливість отримати ще 7 комплектів контейнерів для роздільного збору ТПВ, але для їх встановлення потрібен дозвіл Мереф’янської міської ради.

Батарейки, здавайтеся!

Віталій та Наталія Рябухи приєдналися до всеукраїнської волонтерської мережі, відкривши у своїх магазинах пункти збору відпрацьованих батарейок. Ця екологічна ініціатива має на меті зберегти навколишнє середовище чистим та безпечним. Адже одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 20 кв. метрів землі або 400 літрів води! Відпрацьовані батарейки, які люди приносять до пунктів збору, потім вивозяться у місця зберігання для подальшої переробки.

«Ми вже другий рік беремо участь у цьому проекті. Спочатку контейнери стояли порожніми, але з часом місцеві жителі дізналися про пункти збору використаних батарейок і тепер приносять їх все більше і більше», - зазначає Наталія Рябуха.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016