Регион
  • 10

    17

    2015
img

 

В українських селах поки що залишається актуальною проблемою достойне виховання дошкільнят. Причин цьому чимало, але головна з них - це відсутність належних бюджетних коштів на утримання дитячих садочків, в яких виникає значна потреба. Тому і вишукуються різні варіанти. У кращому випадку створюються навчально-виховні комплекси, в іншому підвозять малечу із рідного села до сусіднього в дошкільні заклади. При цьому у батьків не завжди спокійно на душі, адже одна справа коли дитина виховується в рідному селі, а зовсім інша – коли перебуває в сусідньому населеному пункті. Тим не менш є на Слобожанщині такі дошкільні заклади, потрапивши до яких, немовби повертаєшся в щасливе дитинство, в яскраву незабутню казку…

Без перебільшення, один з них розташований у селі Петрівське, що в Балаклійському районі. Усе тут для діточок зроблено справді люблячими руками, а тому і полишати цей дитячий оазис аж ніяк не хочеться. Завідувачем дошкільного закладу є Ніна Кійко. Про таких особистостей говорять, що вони дійсно вкладають всю душу в улюблену справу.

- У нашому дошкільному закладі виховується 75 діточок, і колектив намагається створити всі умови, аби малеча почувалася в найкомфортніших умовах, не гірших від своїх ровесників з міст і райцентрів, - розповідає Ніна Іванівна. – Сесно кажучи, самим нам не вдалося б цього домягти. Справа в тому, що фінансування ясла-садка бажає бути набагато кращим і якби не допомога благодійників, то мабуть на дверях уже давно, образно кажучи, висів би амбарний замок.

- І першим нашим помічником є Юрій Васильович Ткач, генеральний директор ТОВ «АПК Донець», що входить до складу агрооб’єднання AgroGeneration, - продовжує Ніна Кійко. - З яким би проханням до нього не зверталися, ніколи не почули відмови. Така чуйна, відповідальна людина! А звертатися привідів було багато. Це і виділення благодійної допомоги на ремонт приміщення, і завезення будівельних матеріалів. Усього й не перелічиш.

Ніна Іванівна поділилася, що вони з Юрієм Васильовичеми є односельцями, отож і знають одне одного з дитинства. Він змалечку був небайдужим і завжди готовим прийти на допомогу. Таким і залишився. А тому коли Юрій Ткач обійняв керівну посаду в сільгосппідприємстві, у Ніни Іванівни з’явилася надія, що їх дошкільний заклад отримає, як мовиться, друге дихання.

- Правду говорять люди: коли дитина поруч, і батькам працюється натхненно, бо в них на серці спокійно, - продовжує свою розповідь Ніна Кійко. - Тому Юрій Васильович робить украй важливу справу – докладає всіх зусиль, аби люди не полишали рідного обійстя в пошуках кращої долі в містах і райцентрах. А це вагома підтримка навчальних і культурних закладів, медичних установ, а також працевлаштування односельців. Ще він завжди приходить до малечі з подарунками на найрізноманітніші дитячі свята, і дітлахи по між собою називають Юрія Васильовича Дідом Морозом. Це, на мій погляд, найкраща подяка людині зі справді великим серцем!

Сам Юрій Ткач каже, що допомога дитячому закладу то є вкрай важлива справа. Як і все, що стосується дітей, молоді, пенсіонерів – усіх тих, хто за своим віком потребує уваги і турботи.

- Будемо і надалі допомагати вихованню майбутнього нашої країни, не дивлячись ні на що. Уже плануємо побудувати в майбутньому році сучасний дитячий майданчик. Готуємо й інші сюрпризи, але про них розповімо згодом. Дуже хочеться, щоб наші діти росли здоровими, веселими, розвинутими й щасливими, - сказав Юрій Ткач.

Коли цей матеріал вже був підготовлений до друку, ми дізналися, що генеральний директор ТОВ «АПК Донець» Юрій Ткач є кандидатом у депутати Харківської обласної ради від ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ. Ми зв’язалися з Юрієм Васильовичем, аби поставити йому кілька запитань.

Разом змінимо життя на краще

- Юрій Васильович, які завдання поставили перед собою як перед кандидатом у депутати обласної ради?

- Ви почали відразу з другого питання, яке мені задають люди під зустрічей, - посміхнувся Юрій Ткач. – А спочатку питають, чому я обрав саме ВОЛОНТЕРСЬКУ ПАРТІЮ УКРАЇНИ?

- І що відповідаєте?

- То не я обрав, мабуть, життя обрало. Коли в нашу країну прийшла біда, сотні тисяч людей стали на її захист. Дуже швидко в суспільстві набирав силу волонтерський рух. Ми теж були його часткою – наш колектив, мої земляки, колеги з інших підприємств, керівництво нашої компанії AgroGeneration. Допомагати – це така ж потреба як дихати. Не прийміть це за гучні красиві слова. Просто останнім часом ми багато чого розкрили в собі. Мабуть, оту душу українського народу, про яку раніше багато казали, а тільки зараз по-справжньому відчули. Відчули, що ми спроможні на великі справи, тільки треба самим за них братися, не чекати, що хтось прийде і наведе лад в нашому селі, районі, місті, області, країні.

Тому об’єднання у ВОЛОНТЕРСЬКУ ПАРТІЮ було лише наступним і закономірним кроком у нашій роботі по вирішенню найгостріших проблем, за які ми взялися. Звичайно, я поруч з цими людьми - моїми однодумцями, друзями, колегами.

А що стосується завдань, так би мовити, передвиборчої програми, то тут все наглядно. Завжди усі кандидати кажуть дуже правильні речі. А потім, після перемоги на виборах, їх ентузіазм кудись зникає.

Наша відміність в тому, що ми йдемо на місцеві вибори не просто командою, яка щось планує зробити. Наша команда вже робить. І вже досягає результатів. Щоб вони були більш ефективні, ми і йдемо до місцевих органів влади. Дуже важливо об’єднати людей і направити їх зусилля на здолання тих проблем, які роками заважають нам жити нормально. Я не вірю, що їх не можна подолати. Може, комусь було вигідно їх існування, бо багато чого можна на них списати. Пора змінювати принципи роботи владних структур. Народу треба долучатися до справ, брати на себе відповідальність. Саме тому я разом з іншими кандидатами від ВПУ йду на вибори. Сподіваюсь бути корисним, в першу чергу сільським громадам сіл Петрівське, Протопопівка, Лозове́нька, Шевелівка, Залиман, Чепіль, Гусарівка і Червона Гусарівка, що входять до мого виборчого округу. Ми разом змінимо на краще наше життя.

 

Наталя Верба

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016