Регион
  • 06

    17

    2016
img

 

Чиновницьке свавілля в Близнюківському районі. Депутата від Волонтерської партії України Андрія Воронкіна, який став на заваді розкраданню бюджетних коштів, усунули з посади голови постійної комісії з питань бюджету. Знахабнілі чиновники зробили це підступно – за відсутності депутата, з порушенням процедури та низки законів.

Рішення про усунення Андрія Воронкіна було прийняте на сесії Близнюківської районної ради, яка відбулася 14 червня. Напередодні депутат поїхав у відрядження, а коли повернувся, був шокований новиною: він більше не голова постійної комісії райради з питань економіки, бюджету та фінансової діяльності. Про те, як відбувалося його усунення, Андрій Воронкін дізнався від своїх колег.

Ініціатором розправи над неугодним депутатом був голова Близнюківської райдержадміністрації Анатолій Калашник, виконував його волю керівник районної ради Володимир Бреус. Вони так квапилися протягнути незаконне рішення через сесію, що навіть не потурбувалися про дотримання процедури. Отримати необхідну кількість голосів було не складно: на когось з депутатів натиснули, комусь пообіцяли посаду.

"Вони дізналися, що мене немає, і швиденько перед сесією зібрали у кабінеті голови адміністрації тих, на кого можна вплинути. Когось залякали, когось купили, і врешті решт депутати проголосували так, як було треба Калашнику та Бреусу – за моє усунення. Чому вони так зробили? Бо на засіданні комісії я їм прямо сказав: грошей на розкрадання не отримаєте, гроші будуть йти тільки за цільовим призначенням", - каже Андрій Воронкін.

За словами експерта з питань місцевого самоврядування Олександра Міщана, рішення про усунення депутата порушує норми законів «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», а також регламент роботи Близнюківської райради та положення про її постійні комісії.

"Зазначене рішення не було внесено до порядку денного сесії, голова Близнюківської районної ради озвучив його «з голосу» під час виступу у питанні «Різне». Хоча згідно з пунктом 16.9 Регламенту роботи Близнюківської райради до розділу «Різне» не можна вносити питання про дострокове припинення повноважень посадових осіб ради. Крім того, всупереч п.16.5 Регламенту, на розгляд жодної з постійних комісій райради не виносилося питання про внесення змін до складу постійної комісії з питань економіки, бюджету та фінансової діяльності. А пунктом 3 статті 15 закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що проекти рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду на сесії. Проте на офіційному сайті Близнюківської районної ради чи в інших друкованих ЗМІ згаданого проекту рішення не було", - пояснює експерт.

Нахабство районних чиновників тільки надихнуло Андрія Воронкіна на подальшу боротьбу з беззаконням: він вже подав до Близнюківського районного суду позов щодо скасування незаконного рішення про його усунення з посади голови бюджетної комісії. Перше судове засідання з цього питання відбудеться 30 червня.

  • 61022, Харьков, ул. Сумская, 49

© 2016